Категорії
Сад та город

Секрети вирощування великого врожаю буряка

Для того щоб виростити хороший урожай буряків, необхідно подбати про родючість землі ще восени. Хороший урожай можливий тільки в тому випадку, якщо в грунті є багато органіки.

Ще восени на майбутні грядки можна розкласти добре перепрілий компост і рослинні залишки. Потім все слід перекопати. Буряк вкрай сприйнятливий до кислотності грунту. Якщо він кислий, слід провести вапнування: внести в грунт вапно, доломітове борошно, золу, яєчну шкаралупу та ін. Грунт з високим вмістом глини також не дозволить коренеплоду стати соковитим і великим. Підвищити родючість грунту можна і за допомогою мінеральних добрив (наприклад, ніроаммофоска), які слід внести за тиждень до посадки.

Ця рослина потребує сонячних променів, тому найкраще розташовувати грядки на добре освітлених ділянках. Якщо город невеликий, і кожен сантиметр на рахунку, то буряк можна посадити в один ряд з сонячної сторони поруч з іншими рослинами. Буряк прекрасно росте на тих ділянках землі де раніше виростали: горох, картопля, баштанні культури, томати і баклажани.

Приступати до посадок навесні слід тільки тоді, коли земля достатньо прогріється (не менше 10 *С). Як правило, погода (в залежності від регіону) дозволяє проводити роботи в кінці квітня – початку травня. Насіння, що потрапили в непрогрітий і надто вологий грунт, просто загине не давши паростки.

Буряк – ця культура, яку можна вирощувати через розсаду, однак більшість городників воліють сіяти її прямо у відкритий грунт. Щоб домогтися швидкого проростання, насіння слід замочити на 24 години в розчині «Епін» або «Цирконій». Для цієї мети також можна скористатися розчином з деревного попелу (1 ч.л. на 1 ст. води), тільки в цьому випадку замочування проводитися протягом 4-6 годин. Як тільки належний час мине, насіння промивають водою. Оскільки сухе насіння зручніше сіяти, то перед посадкою їх краще просушити, обернувши сухою матерією.

Перед посівом на грядках необхідно зробити борозенки глибиною 2-3 см. Інтервали між грядками повинні складати 25-30 см. У кожну борозенку бажано насипати трохи деревного попелу, після чого слід добре пролити водою або для дезінфекції темним розчином марганцівки.

Як тільки рідина вбереться в грунт можна приступати до посіву. Оскільки насіння досить великі їх можна садити поштучно на певній відстані один від одного (8-10 см). Як тільки насіння виявляться в лунках, їх слід злегка присипати землею. Поливати грядки зверху вже не потрібно, інакше утворюється земляна кірка, яка не дозволить молодим паросткам пробитися назовні. Для збереження вологи і тепла, посіви можна накрити агроволокном або плівкою, яку слід прибрати відразу ж після появи перших сходів.

Першу підгодівлю проводять після появи на рослинах першого справжнього листя. Для цієї мети підійде будь-яке органічне добриво. Кілька разів за сезон під буряк можна підсипати попіл.

Буряк не терпить перезволоження грунту, тому йому потрібні помірні поливи. Також регулярно слід розпушувати грунт навколо коренеплодів.