Категорії
Сад та город

Секрети застосування попелу на дачі

Практично всі досвідчені дачники застосовують попіл у городі в якості добрива і це мабуть ні для кого не секрет. Але в цій статті ми вирішили поділитися з вами деякими хитрощами застосування попелу на дачі, про які можливо ви не знали.

1. Попіл живить рослини

Азоту в ньому немає, але міститься до 30 елементів: калій, кальцій, магній, залізо, кремній, фосфор, сірка, бор, марганець і інші.

Попіл може замінити фосфорно-калійне добриво. При цьому в деревному попелі і попелі отриманого від спалювання соломи, міститься різна кількість елементів.
У 100 г деревного попелу (1 склянка об’ємом 200 гр) міститься 3 г фосфору, 8 г калію, 25 г кальцію.
Попіл соломи містить більше поживних речовин – 5-6 г фосфору, 10-16 г калію.

При весняній підготовці ґрунту (якщо восени його не підживлюють) вносять 100 гр попелу (1 склянка) на 1 м2, що замінює 1 ст. лож. сульфату калію. Також при такому внесення рослини будуть майже повністю забезпечені бором, якого майже завжди не вистачає на піщаних ґрунтах.

Деякі садівники-городники радять додавати 3-5 склянок попелу на 1 м2 при перекопуванні і розпушуванні грунту (на піщаному грунті вносять тільки навесні). Але ця кількість може негативно позначитися на земних жителів (особливо дощових черв’яків). Адже попіл по суті агресивний луг.

Можна вносити попіл не в сухому вигляді, а у вигляді настою – 1 склянка попелу на 1 відро води і використовувати цей розчин на 1-2 м2 при поливі в якості підгодівлі рослин.

Регулярне внесення попелу в грунт під квіти, кущі, овочі і навіть дерева покращує їх харчування, підвищує опірність рослин до недуг і погодних примх.

2. За допомогою попелу можна боротися зі шкідниками

Самих шкідників попіл не вбиває. Але створює для них несприятливе середовище, а листочки робить більш грубими і недоступними для попелиці.

Проти шкідників обприскують добовим настоєм (100 г просіяного попелу на 10 л води). Такий душ особливо люблять капуста, смородина і слива.

Є думка, що у великих концентраціях (до 1 кг на 1 м2) попіл здатний знищити дротяники.

3. Попіл – профілактичний засіб від гнилей при зберіганні овочів.

Попелом добре присипати зрізи м’ясистих кореневищ (наприклад, жоржин). Це сушить поверхню і ставить заслін різних гнилей.

Також добре попелом “припудрювати” овочі, відправлені на зимове зберігання (картоплю, моркву, буряк). Це також сприяє профілактиці різних грибкових і ін. захворювань у рослин, які частенько виявляються під час їх зберігання.

4. Попіл сприяє дружному і швидкому проростанню насіння, зміцненню розсади.

Попіл багато городників застосовують для намочування насіння перед посівом. На 1 л води беруть 2 ст. ложки попелу, наполягають 2 доби, проціджують.

Таким настоєм також можна підгодовувати розсаду овочевих і квіткових культур.

5. Попіл покращує структуру ґрунту і збагачує компост

Надіємось ця статті була хоть трішки корисною для вас. Бажаємо всім великих урожаїв і міцного здоров’я!