Категорії
Сад та город

Що і коли потрібно садити. Місячний календар садівника-городника на лютий 2021 року

2021 рік є роком Сатурна. Зазвичай такі періоди бувають мокрими і холодними, не надто сприятливими для сільського господарства. 

Досвідчені городники знайомі з тим, як впливає Місяць на ріст і розвиток рослин. Хорошим помічником в тому, щоб визначити найбільш вдалий час для посадки так, щоб сіянці зійшли в термін, а овочі зросли міцними і здоровими, вже багато років є Місячний посівної календар.

У лютому найсприятливіші дні для посіву насіння, посадки і пересадки розсади, припадають на 11 і 27 лютого. 11-го буде молодик, а 27-го – повний місяць. Однак не рекомендується садити насіння вже за день до настання несприятливої ​​дати і один день після. 

1 лютого,  місяць спадаючий в знаку Діви

Це малородючий знак, він хороший для посіву однорічних квітів (виростуть хорошими, але меловатими). Посіяні в ці дні овочі добре приживуться, але врожаю буде мало. Також не буде насіння, а нечисленні плоди будуть не соковитими і не смачними. А ось для посадки коренеплодів петрушки і буряка для вигонки, посів на розсаду селери кореневого, цибулі-порею – це найсприятливіший час.

2-3 лютого, місяць спадаючий в знаку Терезів

Це середній по родючості знак, посіяний під час нього урожай добре зберігається. Плоди виходять великі і соковитими, а квіти яскравими і ароматними. У ці дні варто садити лікарські трави і всі типи квітів, коренеплоди, капусту, стручкові рослини в опалювальні теплиці або на розсаду. Але інші маніпуляції з рослинами і землею робити не рекомендується.

4-5 лютого, місяць спадаючий в знаку Скорпіона

Це хороший родючий знак. Продовжуємо посів коренеплодів, капусти і стрічкових рослин. При посіві та посадці під цим знаком урожай виходить рясним з великими і смачними плодами, які добре зберігаються. У ці дні не варто пікірувати рослини, а ось поливати і підгодовувати рекомендується.

6-7 лютого, місяць спадаючий в знаку Стрільця

Це малородючий знак – посів в цей період сприяє швидкому зростанню вгору, але урожай буде незначним. Але сприятливим періодом вважається для посіву квітів і зелені, лікарських трав, а також рослин зі зростаючим вгору довгим кучерявим стеблом.

8-9 лютого, місяць спадаючий в знаку Козерога

Це середній по родючості знак, він забезпечує хороший урожай, який довго і добре зберігається, правда, плоди бувають середнього розміру. Але в ці дні краще не починати нових справ, а приділити час складанню садово-городніх планів на майбутній сезон.

10 лютого, місяць спадаючий в знаку Водолія

У день, що передує місяцю, краще не планувати жодних занять з рослинами. Під час робіт також можна отримати травми, а насіння можуть не зійти.

11 лютого, новий місяць у знаку Водолія

У ці дні з рослинами працювати не можна.

12-14 лютого, місяць зростаючий в знаку Риб

Це дуже продуктивний знак, він забезпечує рясний урожай, але він погано зберігається. У ці дні особливо добре садити зелені культури, однорічні квіти, томати, перець, баклажани, огірки, гарбузові рослини і капусту на розсаду або в опалювальні теплиці.

15-16 лютого, місяць зростаючий в знаку Овна

Це неродючий знак зодіаку. При посіві та посадці в ці дні рослини вийдуть слабкими, погано зав’язують плоди. Нічого крім рослин, які відразу ж йдуть в їжу, сіяти не варто. Це кріп, салат, крес-салат, цибуля. Їх сіють в шухлядки або опалювальні теплиці.

17-19 лютого, місяць зростаючий в знаку Тельця

Це дуже родючий знак, якщо посіяти або посадити рослини в цьому знаку, то урожай буде великим і добре збережеться. Але варто зазначити, що рослини можуть довго не сходитиме, але зате сходи дружними будуть. Це означає, що буде багато пагонів, прекрасне цвітіння і міцна коренева система. Ці дні сприятливі для посадки будь-яких овочевих і зеленних культур, поливу та підживлення мінеральними добривами.

20-21 лютого, місяць зростаючий в знаку Близнюків

Цей знак неродючий, підходить тільки для «вусатих» і витких рослин. Не варто нічого поливати, а ось з шкідниками почати боротьбу рекомендується.

22-24 лютого, місяць зростаючий в знаку Рака

Це хороший родючий знак. Рекомендується сіяти будь-які овочеві і зелені культури, але в першу чергу краще коренеплоди. 

25-26 лютого, місяць зростаючий в знаку Лева

Не варто садити нічого, крім лікарських рослин. 

27 лютого, повний місяць в знаку Діви

Відпочиньте в цей день. Будь-які роботи несприятливі. 

28 лютого місяць спадаючий в знаку Діви

Це малородючі знак, він хороший для посіву однорічних квітів (виростуть хорошими, але меловатими).