Категорії
Сад та город

Що можна посіяти на розсаду на початку березня

Ну, ось і прийшла довгоочікувана весна. А що це означає для всіх городників? Що сезон розсади набирає обертів і вже зовсім скоро вийде на фінішну пряму!

З початку березня вже можна активно сіяти на розсаду більшість культур з довгим періодом вегетації. Однак без досвічування поки обійтися буде складно – світловий день все ще досить короткий.

Що посіяти на розсаду в першій половині березня

1. Суниця садова

Незважаючи на те, що більшість городників сіють суницю на розсаду ще в січні-лютому, це зовсім не означає, що її не можна посіяти в березні. Єдине, краще відмовитися від стратифікації посівів. Цей процес займає досить тривалий час, а багато сортів прекрасно сходять і без цього ( “Александріна”, наприклад).

Так що, сійте суницю навіть на початку березня. До середини травня вона у вас точно буде готова до висадки. Головне – вибирати насіння ранньостиглих сортів.

2. Баклажани

Початок березня – відмінний час і для посадки баклажанів. Зараз можна сміливо сіяти баклажани ранньостиглих сортів для вирощування в теплиці або будинку на балконі. Але все ще можна посіяти і середньоспілі сорти, вони теж цілком встигнуть сформуватися до моменту висадки.

Крім того, вже пора сіяти середньостиглі сорти баклажанів і для відкритого грунту. Період вегетації у них досить довгий – приблизно до початку червня якраз будуть готові до переїзду на постійне місце.

3. Солодкий перець

Та ж історія і з солодким перцем. Зараз можна сіяти на розсаду середньостиглі і ранньостиглі сорти для вирощування в теплицях і на балконах.

Крім того, вже можна посіяти середньостиглі сорти і для вирощування у відкритому грунті. А ось з ранньостиглими краще почекати до середини березня.

4. Томати

Ну і звичайно ж, на початку березня саме час сіяти томати на розсаду. Зараз можна сміливо сіяти середньостиглі і ранньостиглі сорти для теплиці і балконів.

А ось для томатів, які ви плануєте вирощувати у відкритому грунті, ще зарано. З ними краще почекати до кінця місяця. Те ж саме стосується ультраскоростиглих і штамбових сортів. Вони досить швидко розвиваються і легко можуть сильно перерости до висадки на постійне місце.

5. Гострий перець

Ще один відмінний претендент для посіву на розсаду на початку березня – це гострий перець. Період вегетації у нього коротше, ніж у солодкого, тому і сіяти поки потрібно далеко не всі сорти. Краще зупинитися на середньостиглих і ранньостиглих сортах, які будуть рости в теплицях або будинку на балконі і підвіконні.