Категорії
Сад та город

Що необхідно класти в лунку під час посадки огірків

Коли вже стала тепла погода, настає час для посадки огірків. Хороший урожай можна отримати в тому випадку, якщо дотримуватися корисних рекомендацій цієї статті.

На практиці існує два способи посадки огірків: насінням безпосередньо у відкритий ґрунт і через розсаду. Але відразу слід сказати, що огіркова розсада досить чутлива, тому при пересадці у відкритий грунт адаптується довго.

Якщо вибрано саме розсадний метод, то досвідчені городники рекомендують використовувати саме торф’яні горщики.

Дуже важливим на етапі переміщення у відкритий ґрунт є підживлення.

Якщо рослина не отримає поживних елементів, то в майбутньому це може вплинути на якісні та кількісні показники врожаю.

Найважливішими елементами, необхідними для огірків, є:

Калій.
Азот.
фосфор.

Примітно, що нестача калію впливає на захисні властивості рослини.

Ознаки нестачі калію

Першою і очевидною ознакою нестачі калію є в’янення та пожовтіння листя. Також огірки, у разі нестачі цього елемента, страждають на безліч захворювань.

Для того щоб не допустити розвитку негативних наслідків, рекомендується додавати в кожну лунку по 1 чайній ложці аммофосу та кісткового борошна. Також можна використовувати деревну золу.

Перед посівом ґрунт потрібно максимально добре пролити відстояною або дощовою водою.
Коли після посіву пройде 10-15 днів, необхідно зробити перше підживлення. З цією метою рекомендується застосовувати суміш, що складається з наступних компонентів:

Бор-15 г.
Сечовина – 25г.
Подвійний суперфосфат – 20 г.
Сірчанокислий калій – 15 г.

Усі компоненти необхідно з’єднати в одній ємності та залити 10 літрами води. Під кожну рослину потрібно вилити щонайменше 1 літра такого розчину.

Якщо з якихось причин немає можливості використовувати саме це добриво, замінити його можна перегноєм, торфом, яєчною шкаралупою та деревною золою.

Додатково до приготовленого розчину слід додати трохи листя молодої кропиви та кульбаби. Перед використанням рідини необхідно дати розчину настоятися протягом декількох діб.

В іншому випадку розчин просто не матиме потрібного позитивного ефекту.

Також досвідчені городники рекомендують поливати огіркову грядку гуматом натрію. Це добриво має рідку консистенцію, але застосовувати його можна тільки в тому випадку, коли рослина вже з’явилася від 3 до 5 справжніх листків.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.