Категорії
Сад та город

Що обов’язково потрібно зробити з кущами малини навесні як тільки зійде сніг

Для отримання рясного і якісного врожаю малини необхідно постійно доглядати за кущами, в іншому випадку ягоди будуть рідкісними і дрібними. Сьогодні ми поговоримо про те, який догляд потрібен цій ягідній культурі ранньою весною, після сходу снігу.

Проведіть весняну обрізку

Весняна обрізка малини проводиться після висихання грунту. На першому етапі необхідно вирізати старі, вже відплодоносивші пагони. Так само потрібно позбутися від непотрібної порослі та ділянок рослин, уражених шкідниками.

Якщо малина вирощується кущовим способом, то досить буде залишити 6-8 стебел. На другому етапі, тобто при встановленні стійкої температури в межах 5 градусів тепла, необхідно подбати про формування бічних відгалужень для активного плодоношення.

Для цього достатньо вкоротити здорову втечу на 20 см. Якщо є підсохлі або підморожені відгалуження, то їх слід обрізати до живої бруньки.

Внесіть добрива

Як тільки грунт ледь звільниться від снігу необхідно підгодувати малину азотними добривами. Відмінно підійдуть для цього сечовина (10 грам на м 2) або аміачна селітра (15 грам на м2).

Вносити їх слід в тільки що відталий і навіть не розпушений грунт. Оскільки аміачна селітра надає грунту підкисляючу дію, під кожну лозу рекомендується додатково внести по 200 грам деревного попелу, який не допустить закислення грунту.

Особливості обробки грунту

Ранньою весною важливо уникати перекопування грунту в посадці з малиною, залишаючи недоторканими навіть міжряддя. Це пояснюється тим, що коріння малини залягають на глибину не більше 30 см, в зв’язку з чим їх легко пошкодити.

Коренева система чагарника здатна стрімко розростатися, захоплюючи великі території, в зв’язку з чим рекомендується захищати малинник. Для цього по його периметру потрібно вкопати огорожу – наприклад, смугу жерсті, шириною близько 30 см.

Проведіть профілактичні роботи по боротьбі з зимуючими шкідниками

Головні шкідники малини – це малиновий жук, стеблова муха, малиновий довгоносик. Щоб не допустити їх виникнення і поширення ранньою весною необхідно провести ряд заходів.

Перш за все, це видалення з кущів сухих гілок, збір і спалювання опалого листя, в яких зимують ці патогенні організми. Згубний вплив на всіх шкідників малини надає обробка кущів бордоською рідиною.

Правильний і своєчасний догляд за малиною ранньою весною – запорука отримання багатого врожаю смачних і здорових ягід.