Категорії
Сад та город

Що покласти в лунку перед посадкою перцю для великого врожаю

Солодкий перець – культура примхлива. Для отримання багатого врожаю доведеться докласти чимало зусиль. Перець – теплолюбна рослина. Згубні для овоча вітер, протяги. Не виносить культура надлишок сонця.

Насіння рослини, яке в минулому році дало хороший урожай, не є гарантом такої ж сільськогосподарської удачі цього літа. Доведеться попітніти і серйозно поставитися до питання підгодівлі рослини. Важливо знати секретні інгредієнти, які слід покласти на дно лунки в момент висаджування культури в грунт.

Органічна допомога

Безпечними і ефективними для підвищення врожайності солодкого перцю є органічні засоби:

Сидерати – зелена підгодівля, рослини, які вирощують, а потім переорюють. Такий спосіб насичує землю азотом, призупиняє ріст бур’янів.

Компост – добриво, що з’являється в результаті розкладання тваринних і рослинних відходів. Можлива заміна перегноєм,
грунтовий раскислювач, так як перець не виносить кислий грунт;

Біогумус – перероблена спеціальними хробаками органіка, збагачена мінеральними речовинами.

Народні засоби

Органічні добавки хороші і дієві, але не єдині результативні засоби. На допомогу приходить народний досвід, кмітливість. Існує кілька різних видів підгодівлі перцю, якими наповнюють ямку перед висадкою рослини:

Перо птаха – насичене корисними мікроелементами, улюбленим для культури молібденом. Досить в поглиблення для посадки опустити жменю взятих з подушки пера і пуху, присипати зверху землею. Полити лунку. Висадити розсаду можна після вбирання рідини в землю.

Шкірка банана – жменя висушених шкірок, багатих макроелементами, додають на дно приготовленої ямки. Процес використання даної корисної добавки ідентичний застосуванню пір’я.

Шкаралупа від яєць – добавка насичена корисним кальцієм, сприяє раскисленню і поліпшенню грунту. Викопавши лунку, на дно розміщують невелику жменю подрібненого яєчної шкаралупи.

Лушпиння від цибулі – зібрану суху шкірку спочатку необхідно обдати окропом і настояти. Тепер суміш готова захищати перці від шкідників. Уклавши кашку на дно поглиблення, слід присипати землею, полити.

Попіл – добриво, насичене найціннішими для зростання перців фосфором, кальцієм, калієм. Сприяє зниженню рівня кислотності грунту, що важливо для рослини. В ямку потрібно відправити стакан попелу, присипати землею, полити.

Застосування перерахованих засобів в комплексі послужить більшій врожайності і якості вирощеної культури. Народні підказки прості у вжитку, екологічні, не шкодять смаковим якостям, покращують зовнішній вигляд перцю.