Категорії
Сад та город

Що покласти в лунку при посадці винограду навесні, щоб отрммувати рясний урожай щороку

Весна найсприятливіший час для посадки винограду. Навесні саджанці добре вкорінюються і приживаються. Але, щоб виноград добре укорінився йому потрібно створити для цього сприятливі умови. Розповімо детальніше, що як садити виноград і що додати в лунку при посадці винограду.

Якість саджанця винограду

Виноград добре приживеться при дотриманні двох правил. А саме потрібно садити тільки якісний посадковий матеріал і заздалегідь робити посадкову яму з родючим грунтом. Посадковий матеріал, раніше я про це ж не раз говорила, потрібно купувати тільки в перевірених місцях. Бажано в розпліднику в вашому регіоні. Не варто купувати саджанці на базарі, де ви не впевнені в товарі.

Отже, виберіть саджанець винограду. Коренева система повинна бути добре розвинена. Але коріння часто ми не може розгледіти в тому вигляді, в якому продаються саджанці винограду.

В цьому випадку визначаємо так, втеча у винограду повинна бути більше 20 сантиметрів і в діаметрі не менше 0,5 сантиметрів. При такій наземнійй частині і коренева частина повинна бути довгою. Тобто закрита частина коренів повинна бути не менше 30 сантиметрів. Такий саджанець добре приживеться на новому місці.

Що додати в лунку при посадці винограду?

Виноград найкраще садити в борозни, де добре удобрений грунт. Для цього потрібно добре перекопати грунт на глибину 30 сантиметрів і завширшки 1 – 1,3 метра. Виноград добре укореняється в пухкому, повітропроникному і родючому грунті.

Дуже часто складно створити такі умови на дачі і маленьких ділянках. Тому для посадки винограду рекомендуємо викопати посадкову яму і в неї посадити саджанець винограду. Але попередньо яму готуємо.

Викопуємо яму глибиною 50-60 сантиметрів, діаметром 40 сантиметрів. Верхній, родючий шар землі знімаємо і насипаємо поруч з купою. Цю землю будемо ще використовувати при посадці винограду.

А ось нижче шари грунту з піском і глиною відразу накидаємо в садовий візок і відвозимо. Ця земля нам більше не знадобиться для посадки винограду. Оскільки ця рослина дуже погано реагує на важкий, глиняний грунт.

У готову яму на дно висипаємо відро перегною об’ємом 10 літрів. Перепрілий гній насипаємо в яму горбком. Навколо цього горбка насипаємо стакан просіяного деревного попелу і 0,5 склянки суперфосфату. Зверху добрива присипаємо тією родючою землею, яку зняли при викопуванні ями. На отриманий горбок садимо виноград і поливаємо.

Після посадки втечу у винограду обов’язково обрізаємо секатором, залишаючи 2-3 бруньки. Далі найкраще мульчувати посаджений виноград, щоб створити сприятливі умови. В якості мульчі можна використовувати торф або тирсу.