Категорії
Сад та город

Що покласти в лунку при висадці огірків, щоб урожай радував щороку

Розвиток рослини залежить від того, чим вона буде харчуватися в перші дні після сходів. При нестачі мікроелементів сходи зачахнуть або захворіють.

Для повноцінного розвитку розсада огірків повинна бути забезпечена калієм, фосфором і азотом. Це дозволить зміцнити імунітет, підвищити стійкість до перепаду температур, а також отримати хороший урожай.

Використання гною як добриво не може забезпечити розсаду огірків усіма необхідними речовинами. Гарбузові культури дуже ненажерливі, і мають потребу у великій кількості органічних і мінеральних речовин. Для регулярних підгодівель не завжди є час, тому найкраще забезпечити рослину всім необхідним при висаджуванні.

Дуже важливо врахувати всіх попередників огірків. Найкраще, якщо влаштувати грядку на тому місці, де росли помідори, горох (найкраще), картопля, капуста, буряк.

Осіння підгодівля

Підготовка до вирощування цієї культури починається ще восени. Грядку копаємо і обробляємо розчином мідного купоросу. Завдяки цьому вдається знищити безліч шкідливих мікроорганізмів. Досить розчинити столову ложку в 10 літрах води. На 1 кв. м даємо 1 літр розчину.

Також на грядку вносимо свіжий коров’ячий або кінський гній і перекопуємо. За зиму це добриво перегниє, і стане придатним для огірків.

Дуже важливо внести в грунт калійні солі. Наявність калію в грунті забезпечує активний розвиток молодих рослин, швидке нарощування зеленої маси і стійкість до захворювань. Для цього внесіть попіл або готове добриво.

Кропивна подушка

Перш, ніж приступати до висаджування, викопайте глибоку лунку шириною до пів метра. На дні розміщуємо шар нарізаної кропиви (листя і стебла), а також трохи деревного попелу і подрібнену яєчну шкаралупу.

Всю цю суміш змішуємо разом із землею і трохи присипаємо землею. Сюди можна додати невелику кількість компосту і кілька ложок кісткового борошна.

Також допускається використання перепрілої тирси (свіжі можна), сіна, соломи або листя.

Огірки можна висаджувати насінням або розсадою. Також сухе насіння можна замочувати у воді на кілька днів. Вони дадуть більш ранню розсаду. Але висаджувати пророщені насіння можна тільки після того, як мине загроза заморозків, інакше молоді рослини загинуть.

Після висадки лунку варто замульчувати за допомогою торфу або соломи. Якщо виникає необхідність, полийте.

В результаті процесів бродіння утворюються корисні речовини, які рослина буде вживати протягом всього сезону.

Щоб запобігти утворенню гнилі в корені рослини, поставте в лунку кілька таблеток гліоклодіна. Також лунку можна обробити слабким розчином марганцівки.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.