Категорії
Сад та город

Що потрібно внести в лунку при посадці помідорів у відкритий грунт

Для успішного вирощування томатів, в лунку при висадці розсади потрібно додавати три компонента. І в залежності від стану грунту, склад цих трьох компонентів може бути різним.

І щоб для початку було зрозуміло, про що йде мова, давайте розберемо ці три системних компонента.

1 компонент: знезаражувальні засоби

Обов’язково потрібні в тому випадку, якщо на ділянці, на якій ви плануєте висаджувати помідори, постійно щось росте. Більш того, класти ці засоби обов’язково в тому випадку, якщо сівозміна ледь дотримується. У цьому випадку є ризик, що на такій ділянці високий рівень патогенної мікрофлори, а також скупчення яйцевих кладок шкідників.

2 компонент: добрива і підгодівля

Звичайно, якщо у вас на ділянці родючий грунт, то вам потрібні мінімальні підгодівлі. Але якщо раптом вам цим похвалитися не можна, та до того ще ви і восени не внесли добрива, то без цього компонента нікуди.

3 компонент: раскисляючі грунт речовини

Справа в тому, що помідори дуже погано ростуть в кислому ґрунті. А тому потрібно обов’язково понижати грунт перед посадкою томатів. Ну або в крайньому випадку класти прямо в лунку такі речовини.

Таким чином в лунку потрібно буде покласти суміш трьох компонентів: підгодівлю, засоби для розкислення, засоби проти шкідників і хвороб. І тут потрібно розуміти, що ви повинні не просто фанатично пхати в лунку все підряд, а все ж розставляти пріоритети.

Які речовини для знезараження можна покласти в лунку?

Можна просто полити дно лунки розчином «Фітоспорін» або знезаразити лунку слабо-рожевим розчином марганцівки. Також можна скористатися настоєм нашатирю. Як доповнення можна кинути маленьку жменьку цибулиння в лунку.

Які засоби покласти для розкислення?

Зверніть увагу, що це потрібно робити, якщо грунт попередньо не раскислюють і ви точно знаєте, що грунт кислий. Для розкислення в лунку можна покласти деревний попіл, крейду або доломітове борошно.

Які підгодівлі покласти в лунку під помідори?

Ну тут розмах варіантів досить великий. Можна взяти як органіку, так і мінеральні добрива. Якщо ви віддаєте перевагу органічній підгодівлі, то можна внести прілий гній (не більше 50 г на лунку), компост, розчин пташиного посліду. Останній готується так: візьміть 1,5 кг пташиного посліду і залийте відром води. Далі потрібно поставити бродити розчин на тиждень. Вийде концентрат, який потрібно процідити і розводити з розрахунку 1 стакан концентрату на відро води. На одну лунку знадобиться 250 мл добрива.

Мінеральні добрива, які можна покласти в лунку – це сечовина або аміачна селітра. Краще вносити у вигляді розчину. Візьміть один із засобів з розрахунку 30 г на відро води.

Якщо ви садите тонку і витягнуту розсаду, то краще додати в лунку 1 ст.л. суперфосфату. Тільки не поєднуйте ці два види підгодівлі! Вони нейтралізують один одного. Ще одним вдалим мінеральним добривом є нітрофоска. Візьміть 20 г добрива на відро води. Або ж покладіть щіпку нітрофоски в лунку і обов’язково полийте її водою.

Таким чином, поєднувати три компонента в одній лунці для помідорів, не так складно. А завдань ви вирішуєте також відразу три.