Категорії
Сад та город

Що потрібно зробити на початку травня, щоб отримати ароматний урожай кропу

Кріп надає неповторний аромат нашої їжі. Для отримання хорошого врожаю кропу, слід уважно поставитися до вибору сортів, обробrb грунту і насіння до посадки.

Cорти кропу

Сорти з раннім терміном дозрівання: Грибовський, Редут, Гренадер, Аврора, Далекий. Першу зелень можна зібрати через 20 – 28 днів після посіву.

Для отримання декількох урожаїв висівають насіння з пізнім і середнім терміном дозрівання: Амазон, Амбрелла, Гурман, Кутузовський, Рішельє, Далекий, Театр.

Сорти, що дають високий урожай і невимогливі до умов зростання: Аврора, Дукат, Бешкетник, Алігатор, Салют, Амазон, Амбрелла, Кибрай, Далекий, Обільнолістний, Іній.

Сорти кущового кропу: Гурман, кущистість, Султан, Візерунки.

Сорти, які ростуть в умовах з недостатньою освітленістю (теплиці, парники): Амбрелла, Кибрай, Іній.

Підготовка ґрунту

Кріп – світлолюбна культура, вибирають для неї сонячну ділянку. Грунту не повинен бути кислим або лужним, pH бути близько 7. Якщо грунт кислий вносять доломітове борошно. Грунт повинен бути пухким. При необхідності внести пісок. Кріп не любить свіжих органічних добрив. Грядки краще робити восени або висаджувати навесні на ділянці де росли огірки, гарбузи або капуста. Ці культури добре удобрюють під час вирощування. На ділянках, де спостерігається застій води, роблять високі грядки. Грядки роблять шириною близько метра і будь-якої довжини. Це дозволить мати доступ до будь-якої ділянки і вільно проводити догляд.

Підготовка насіння і посів

Насіння кропу до посіву можна підготувати декількома способами:

1. Промивають насіння протягом доби в теплій воді. А потім пророщують їх у вологый тканины до появи корінців, тканину постійно зволожують, не дозволяючи висихати.

2. Можна обробити насіння розчином стимулятора росту, який змінюють два рази на добу.

3. Насіння, загорнуті в тонку тканину, заливають 50-ти градусною водою і залишають на 72 години. Через 4 години змінюють воду. Потім розкладають насіння тонким шаром на мокру тканину і присипають пухким, вологим субстратом. Залишають в теплі на 96 годин, регулярно зволожуючи. Після обсушування – висівають.

Насіння висівають на глибину 2,5 см. Відстані між рослинами і рядами залежать від сорту і вказуються на упаковці.

Грядки регулярно рихлять, видаляють бур’яни і при необхідності поливають.

Правильний вибір насіння і правильне вирощування дозволить отримати хороший урожай ароматної, вітамінної зелені.