Категорії
Поради

Що потрібно зробити, щоб дзеркало після прийняття душа не запотівало

Усім нам знайома неприємна ситуація, коли після прийняття душу чи ванни дзеркало пітніє і стає розмитим. Так відбувається тому, що вологе тепле повітря охолоджується при зіткненні з дзеркалом. Найочевидніший спосіб позбутися цього – протерти поверхню сухим рушником. Але… розводи гарантовано.

Як запобігти запотіванню дзеркала?

— Залишіть двері у ванну кімнату трохи прочиненими – вистачить навіть невеликого лужка. Завдяки циркуляції повітря дзеркало не запітніє. А ще це допомагає уникнути утворення грибка у приміщенні.

— Не забувайте час від часу очищати вентиляційні грати від пилу та бруду.

— За допомогою м’якої сухої ганчірочки періодично протирайте поверхню дзеркала рідким гліцерином.

— Змішайте п’ять столових ложок оцту з 0,5 л гарячої води, додайте краплю рідкого засобу для миття посуду. В отриманому розчині змочіть серветку з мікрофібри, протріть дзеркало та залиште висихати самостійно. Оцет запобіжить запотіванню на два-три тижні, а неприємний запах вивітриться вже за годину.

— Також оцет можна змішати з гарячою водою в рівних пропорціях, додати кілька крапель лимонного соку (для усунення неприємного запаху), протерти поверхню цим розчином і залишити висихати.

— Спробуйте протерти сухе дзеркало сухою м’якою ганчірочкою з будь-яким шампунем. Шампуня потрібно всього нічого, а дзеркало не запотіватиме цілий місяць!

— Змішайте чайну ложку желатину та 50 мл води, протріть поверхню. Плівка, що вийшла, захистить дзеркало від осідання водяних крапель.

— Нанесіть на дзеркало крем або піну для гоління, протріть сухими серветками або паперовим рушником, і готовий тимчасовий захист від запітніння!

— Автомобільні засоби, що запобігають запотіванню скла, теж непогано справляються із завданням.

— Спеціальні засоби для очищення скла та дзеркал теж підходять для цієї процедури. Протріть поверхню складом, а потім розітріть рідке мило або маленький шматочок твердого мила. Розтирайте до повної прозорості – мильна плівка запобігає осіданню пари на 7-10 днів.