Категорії
Сад та город

Що потрібно зробити, щоб продовжити терміни плодоношення кабачків

Достоїнств кабачків немає рахунку – смачні, корисні, універсальні і досить невибагливі. Ось тільки останнє твердження не таке однозначне – адже якщо ви хочете продовжити кабачкам молодість і плодоношення, доведеться виконати деякі маніпуляції.

На що звернути увагу?

Якщо хочете отримати якісне і тривале плодоношення, дотримуйтесь декількох простих правил:

  • Чергуйте ділянку – як і багато інших культур, кабачок не можна вирощувати постійно на одному місці. Прекрасними попередниками для кабачка є помідори, капуста, цибуля і часник.
  • Уникайте згущення на грядках.
  • Своєчасно позбавляйтеся від старого і зіпсованого листя.
  • Запобігайте розвитку інфекцій.
  • Удобрюйте кабачки до останнього.

Грамотний полив кабачків

Кабачки вимагають багато води, тому поливати їх потрібно часто – у міру висихання грунту. Для культури важливо, щоб волога доходила до глибини в 50 см. Виходить, що при сухій землі на кожну рослину йде близько 10 літрів води за полив.

І вже тим більше в ретельному поливі кабачки потребують в другій половині серпня.

Зверніть увагу!

Пам’ятайте – ніякої крижаної води, кабачки дуже погано переносять таке звернення і довго плодоносити не будуть (а то і зовсім почнеться коренева гниль). Температура води для поливу – від 20 градусів.

Як видаляти листя

Кабачки – рослини досить кущисті, і великі листи допомагають культурі прикривати грунт від спеки і пересихання. Але як тільки спека змінюється дощами і похолоданням, розлогі листя можуть послужити погану службу – з’являються сприятливі умови для розвитку грибка.

Тому старе і жовте листя потрібно обов’язково видаляти. Проводять цю маніпуляцію десь раз в 10 днів, щоб не заподіяти рослинам великий стрес.

Візміть секатор і обрізайте листя максимально близько до стебла. Намагайтеся робити це в сонячну погоду, щоб зріз встиг підсохнути.

Ситне годування

Плодоносні рослини потрібно до самого кінця підгодовувати препаратами з так званими «ефективними мікроорганізмами». До них відносяться Фітоспорін-М і Байкал ЕМ-1. Що вони дають? Помітно підвищують імунітет рослин і подовжують період плодоношення.

Додатково підгодовую кабачки старим добрим коров’яком.

Рецепт: 1 частина гною на 5 частин води (настояти 10-14 днів), потім літр такого настою розводимо в 10 літрах води і поливаємо кабачки.