Категорії
Автотехніка

Що потрібно зробити, щоб уникнути замерзання лобового скла на вашому автомобілі

За ніч мороз здатний перетворити автомобільне скло в льодовий щит, який не так-то швидко можна розтопити. Наявність товстої крижаної кірки може призвести до багатьох неприємностями, і в першу чергу погіршенням оглядовості, зниженням рівня безпеки і дискомфортом. Це зумовлено наявністю вологи в салоні, різкими температурними перепадами, опадами, при яких відбувається запотівання скла, а потім їх обмерзання.

На появу крижаного шару впливає матеріал, з якого він виготовлений. У серійному виробництві застосовуються сталініта, а в дорогих зразках встановлюються атермальні скла, що відрізняються від дешевих аналогів низькою теплопровідність і високою швидкістю конденсації вологи.

Для видалення льоду автолюбителі використовують кредитні карти, спеціальні скребки, гарячу воду, спеціальні рідини і безліч аналогічних способів. Механічний вплив несе з собою небезпеку пошкодження поверхні, появи подряпин і потертостей, тому про усунення криги необхідно подбати заздалегідь.

Запобігання замерзання під час стоянки

У числі дієвих методів позбавлення від осідання інею знаходиться:

► Обробка ввечері скла оцтом. Технологія полягає в простих діях: необхідно в пластикову пляшку з розпилювачем налити простий білий оцет, розбавлений водою, і ганчікою ​​розподілити по поверхні, злегка просушити залишки.

► Незадовго до парковки рекомендується вимкнути обігрів і відкрити вікно, щоб температура всередині салону і за вікном зрівнялася.

► Під час їзди можна відкрити бічне скло, а теплий повітряний потік від грубки направити на лобове скло.

► Вранці спочатку рекомендується прогріти салон автомобіля, а потім за допомогою скребка зняти сніг зовні.

► Скляні поверхні необхідно періодичний протирати миючим складом.

У продажу є чимало засобів, спрямованих проти замерзання стекол. Але, справедливості заради варто відзначити, що результативність їх досить низька. Вибираючи хімічний засіб, слід керуватися його температурними показниками і рівнем ефективності.

Великою популярністю у водіїв користуються народні способи боротьби з льодом, серед них:

► Змазування зовнішньої поверхні сумішшю з гліцерину і кухонної солі, взятої в співвідношенні 1:1. В крайньому випадку гліцерин можна замінити водою або загорнути сіль в чисту серветку і пройтися нею по всій скляній поверхні;

► Використання поліетиленових чохлів, щільно прилягають до поверхні за рахунок двірників і дверей;

► Рівномірне розпорошення горілки з водою, узятих в пропорції 2:1. Слід нагадати, що всі фірмові рідини виготовляються на основі спирту;

► Ідеальним рішенням є зберігання транспортного засобу в сухому гаражі, але, на жаль, це не завжди можливо.

Поради

► До запітніння стекол призводить замкнута циркуляція повітряних мас в салоні. Необхідно, щоб частина повітря надходила зовні.

► Теплий потік не рекомендується направляти на гумові килимки, так як скупчуючись на них волога випарується і осяде на склі.

► При наявності клімат-контролю проблема з запотівання вирішується автоматично.

► Залишаючи машину на стоянці, скло можна трохи відкрити, щоб через шпаринку надходило свіже повітря. Однак, це допустимо зробити ненадовго, щоб в сувору заметіль сніг не скупчився в самому салоні.

► Ні в якому разі не можна видаляти іній гарячою водою, тому що скло може просто тріснути.

► Перед тим, як сісти в машину, потрібно ретельно обтрусити сніг з ніг, щоб знизити вологість в салоні. 

►У холодну пору бажано користуватися текстильними килимками, добре вбирають вологу.

► Зменшити рівень вологості можна за допомогою сильного обдування бічних і лобових стекол, але не самого салону. 

Засіб проти замерзання є популярним варіантом, але він швидко витрачається, особливо якщо використовувати його не за правилами. Головне, щоб скло перебувало в ідеально чистому стані. Потреба нанесення нового шару періодично виникає через 2-3 діб.

Методів боротьби з льодом багато, вибір за автомобілістами.