Що потрібно зробити, щоб захистити часник від раннього пожовтіння

Часник одна з найбільш невибагливих культур на городі. Тому з його вирощуванням впорається навіть початківець городник. Але все ж, для отримання великих головок необхідно знати деякі тонкощі догляду. Більш того, на ранніх стадіях розвитку часнику у нього можуть пожовтіти листя. Чому так відбувається і як врятувати культуру від такого процесу? Саме про це піде мова в даній статті.

Деякі городники стикаються з тим, що вже на початку травня на часнику починають жовтіти кінчики листя. Це відбувається через нестачу вологи в грунті. Найчастіше часник жовтіє, коли зростає на сухому грунті. Проблему цю можна вирішити.

Для цього варто ще восени відразу після посадки часнику укласти на нього мульчу. Використовувати для цих цілей допускається деревна тирса. Якщо ж тирси немає в господарстві, можна розкласти на грядці сухе листя або ж траву. Прибирати її відразу з настанням весни не потрібно. Таким чином волога буде краще зберігатися під листям і часник не буде її потребувати. З усього цього випливає, що пожовтіння листя спостерігатися не буде.

Деякі садівники думають, що часник не потрібно поливати. Ця думка помилкова. У процесі росту він потребує поливу, як і всі інші культури. Тільки так реально отримати великі головки. Полив часнику необхідно припинити лише за пару тижнів до збору врожаю.

Коли у часнику буде 4-5 листків, його варто підгодувати азотом. Для цих цілей підійде селітра. Необхідно столову ложку розвести в 10-літровому відрі води і цим розчином пролити грядку з часником. Після чого, якщо вона попередньо не була замульчована, варто її замульчувати.