Категорії
Сад та город

Що потрібно зробити з кущами смородини навесні, щоб отримати багатий урожай чорної смородини

Чорна смородина є найпоширенішою ягідною культурою. Ця рослина не вибаглива, але для отримання рясного врожаю потрібно дотримуватися правильної агротехніки. Догляд за чорною та червоною смородиною трохи відрізняється через їх біологічні особливості. Докладно розповімо, що потрібно зробити навесні для рясного врожаю чорної смородини.

Важливі роботи з догляду за чорною смородиною:

  • обробка смородини від шкідників та хвороб;
  • обрізання смородини;
  • підживлення чорної смородини;
  • весняний полив смородини;
  • мульчування ґрунту навколо смородини.

Проливають смородину окропом.

Дані роботи слід проводити вчасно, щоб не нашкодити ягідному чагарнику. Наприклад, обрізку смородини потрібно проводити ранньою весною до початку руху соку.

Обробка смородини від шкідників та хвороб

Обприскувати смородину від шкідників та хвороб дуже важливо, щоб рослина росла здоровою. Першу обробку кущів чорної смородини проводять в лютому ще снігом. Гілки смородини проливають окропом. У березні проводять другу обробку смородини від борошнистої роси та інших грибкових хвороб. Для цього обприскують кущі розчином залізного купоросу або бордоською рідиною. А третю обробку смородини проводять від попелиці та інших шкідників.

Обрізка смородини навесні

Смородина перша з ягідних культур, що ростуть у саду, починає зацвітати і розпускати листя. Тому до початку розпускання бруньок ранньою весною проводять обрізання смородини. Обрізання чорної та червоної смородини відрізняється через особливості плодоношення.

Підживлення чорної смородини

Весною обов’язково проводять підживлення смородини та інших ягідних чагарників. Але оскільки смородина більш рання, ніж інші рослини, то і підживлення проводять раніше. Навесні проливають ґрунт навколо смородини розчином коров’яку. Розчин коров’яку містить азот, який необхідний навесні для зростання пагонів та листя.

Якщо немає коров’яку, то навесні можна підгодувати смородину іншим органічним добривом. З натуральних добрив можна застосувати курячий послід, торф або зелене добриво. А також можна підгодувати смородину сечовиною, сульфатом амонію, амофоскою. Або застосувати комплексне добриво – нітроамофоскою або борофоскою.

Весняний полив смородини

Чорна смородина більш вологолюбна, ніж червона смородина. Рослина завдяки високій вологості в ґрунті засвоює поживні речовини, що сприятливо позначається на зростанні смородини.

Тому навесні поливають смородину. Але якщо дощова весна, то полив можна не проводити. Оскільки надмірно вологий ґрунт може негативно позначитися на рослині. Коренева система може загнити або захворіти. Щоб цього уникнути при посадці куща смородини, потрібно правильно вибирати місце.

Мульчування ґрунту навколо смородини

Навесні після поливу та внесення добрива з високим вмістом азоту варто мульчувати ґрунт навколо смородини. Мульчують перегноєм або тирсою. Це дозволяє зберігати вологість у ґрунті якомога довше, а також це додатково насичує ґрунт необхідними речовинами.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.