Категорії
Сад та город

Що потрібно зробити з насінням кропу перед посадкою, щоб отримати розкішну зелень

Однією з найскладніших культур для пророщування насіння є кріп. А вся справа в тому, що насіння кропу містять високий рівень ефірного масла всередині оболонки. А тому сходи можуть з’явитися тільки через 20-25 днів і то при правильному догляді. Тому, якщо ви хочете гарантовано отримати сходи кропу, слід обробляти насіння заздалегідь.

Як замочити насіння?

Спосіб 1

Покладіть насіння на дно пластикового контейнера або в тарілку. Залийте насіння водою кімнатної температури. Дивіться за рівнем води. Поступово насіння почнуть вбирати в себе воду і одночасно вода буде випаровуватися. Як тільки ви побачите, що рівень води знизився, долийте воду. Міняти воду, до слова, потрібно кожні 3,5-4 години.

У цей час дуже акуратно перемішуйте насіння. Таким чином насіння потрібно протримати до тих пір, поки 3-4 насіння проклюнуться. Це буде означати одне – ефірна оболонка видалена. Після такої обробки обов’язково опустіть насіння на 2 години у розчин марганцівки (яскраво-малинового кольору) і після цього промийте, просушіть.

Спосіб 2

Є ще один спосіб, як прискорити появу сходів кропу аж до 2-3 днів. Для цього вам знадобиться приготувати окріп і холодну воду. Оберніть насіння в бавовняну тканину, опустіть насіння на 2 секунди в окріп (не більше того!), Після чого відразу ж перемістити їх на той же час в холодну воду.

Цю процедуру потрібно буде повторити 20 разів, після чого залиште насіння у вологій тканині на 2 доби. При цьому ганчірка повинна бути постійно вологою. Дивіться, щоб вона не пересихала. Через цей час насіння можна висаджувати. Якщо ви діяли акуратно, то проблеми зі сходами у вас вже не буде.