Категорії
Квітникарство

Що потрібно зробити з півоноями навесні, щоб вони пишно цвіли все літо

Для пишного, яскравого і тривалого цвітіння з чарівним ароматом, півонії потрібен ретельний весняний догляд.

Якщо не приділити квітці належної уваги, то в сезон цвітіння насолодитися сповна красою півоній не вийде.

Що необхідно півонії навесні

Як тільки зійде сніг і встановиться стабільна позитивна температура (не раніше середини квітня), з півоній необхідно поступово зняти зимове укриття.

Протягом 7 днів відкривати кущі для провітрювання на кілька годин, дати їм адаптуватися до вітру, сонця і свіжого повітря. Молоді ніжно-рожеві відростки потрібно трохи притінити, якщо на вулиці дуже сонячно.

Якщо під укриттям є незрізані торішні стебла – їх видаляють. У разі виявлення засохлих, але потемнілих пагонів, відразу обрізати їх не слід. Потрібно почекати – можливо вони сформують нові нирки.

Прибирання бур’янів і обробка грунту

Не можна відкладати очищення кущів від скупченого за зиму сміття: гілок, листя, бур’янів. Разом з весняним потеплінням в смітті пробуджуються зимуючі в ньому шкідники.

В кінці квітня кущі проливають розчином марганцівки з метою знезараження грунту . Для однієї рослини потрібно: 10 л теплої води, нагрітої до 40 градусів + 10 г марганцю.

Після появи паростків, грунт навколо куща потрібно прополоти, прибрати всі бур’яни і розпушити землю для збагачення її киснем на глибину 5-7 см, на відстані 3-5 см від проростаючих пагонів.

Підживлення

При появі молодих червоних паростків можна приступати до першої підгодівлі.

Перша підгодівля вноситься в прикореневу область. Оптимальний варіант для весняного підживлення півоній – аміачна селітра. У 10 л води необхідно розчинити 1 ст. ложку гранул селітри (норма внесення для однієї рослини).

Поливати слід обережно, уникаючи попадання розчину на паростки. При попаданні на молоді пагони розчину аміачної селітри, вони отримають опіки.

Широко застосовуються і органічні добрива розчином перегною, пташиного посліду, коров’яку в пропорції з водою 1 до 10.

Полив

Півонії вологолюбні, потребують рясного зволоження в період формування бутонів. Полив проводиться один раз в 7 днів під корінь в кількості 1-2 відра на одну рослину, не допускаючи попадання вологи на паростки. Добре було б проводити полив ввечері, щоб волога вбиралася повністю півонією і не випаровувалася.

Для кращого усмоктування, навколо куща викопують невелику канаву, глибиною 5-7 см. У неї виливають воду, не забуваючи зволожити пристовбурні кола.

Після закінчення поливу пристовбурні круги мульчують соломою або тирсою для збереження вологості грунту і зменшення кількості бур’янів.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.