Категорії
Квітникарство

Що робити якщо в орхідеї сохне коріння. Які методи слід використовувати, щоб вберегти рослину

Орхідеї різних видів давно перестали бути екзотикою. Ці прекрасні рослини можна вільно купити в квіткових салонах і господарських супермаркетах. Орхідеї купують як для декору приміщень, так і в якості живих квітів у подарунок.

Щоб квітка радувала власника якомога довше, необхідно правильно вибрати рослину. При покупці важливо оцінити стан кореневої системи. Якщо коріння орхідеї висохли, швидше за все і сама рослина незабаром втратить привабливий вигляд. Краще відмовитися від покупки такої квітки.

Якщо проблеми з кореневою системою виникли у орхідей, які давно живуть поруч з вами, то слід з’ясувати причини і постаратися допомогти рослинам.

Сухі корені – в чому причина?

Часто можна зіткнутися з ситуацією, коли коріння квітки починають поширюватися за межі кашпо. При цьому вони сохнуть і відмирають. Варто згадати, що в природних умовах орхідеї ростуть у вологих тропічних лісах на стовбурах дерев і поглинають вологу з повітря за допомогою коренів. Причина змін в кореневій системі – некомфортна для рослини вологість повітря.

Що робити квітникарю?

Якщо орхідея активно нарощує коріння, так що вони починають вибиратися з горщика, це говорить про недостатнє зволоження. Рослина намагається заповнити недолік вологи за допомогою збільшення площі кореневої системи.

Коріння можуть вирости досить довгими. Це природний процес адаптації рослини до умов зовнішнього середовища. Якщо коріння живі і зелені, то обрізати їх не слід.

Досить пересадити рослину в кашпо розміром побільше і забезпечити відповідну для квітки вологість повітря. Не забудьте про вільний приплив повітря до коріння! Придбайте спеціальний горщик для орхідей або зробіть дірочки по всій поверхні звичайного кашпо. Не варто ігнорувати ситуацію, інакше орхідея ризикує втратити свої розкішні квітки або зовсім висохнути і загинути.

Зовсім інша ситуація, якщо коріння квітки сохнуть і відмирають .

Причини висихання кореневої системи орхідей, як правило, дві:

  1. Недостатнє зволоження – рослина позбувається від коренів, щоб заощадити вологу.
  2. Надмірне зволоження – квітка скорочує площу поглинання вологи за допомогою відмирання зайвих коренів.

Перш за все слід проаналізувати, як проводиться полив рослини, і внести необхідні корективи.

Пам’ятейте!

Заливати орхідею не можна!

Поливати рослину слід приблизно раз на тиждень. Уникайте перезволоження коренів і субстрату. Слідкуйте за рослиною: якщо зволоження недостатньо, коріння орхідеї покриваються білим нальотом.

Інший метод поливу – занурення горщика з рослиною в ємність з водою на 15-25 хвилин. Слід використовувати теплу, відстояну воду. Для зменшення жорсткості воду можна прокип’ятити. Проводити таку процедуру рекомендують не частіше разу на місяць. Між поливами обприскувати коріння і деревний субстрат.

Особливо важливо зволожувати рослини в опалювальний період. Гарячі батареї, обігрівачі та конвектори нещадно висушують повітря. Для створення комфортного для рослин рівня вологості можна використовувати зволожувачі повітря. На ринку представлені недорогі портативні моделі, що працюють від мережі. Можна розставити поряд з квітами посуд з водою. Випаровуючись, волога буде живити коріння рослин.

Засохлі коріння необхідно обрізати. Рекомендується продезінфікувати ніж і присипати зріз подрібненим активованим вугіллям.

Будьте уважні до рослин, і вони зможуть радувати вас своєю красою довгі роки.