Категорії
Дім

Що варто знати про утеплення підлоги в лазні

При облаштуванні лазні на присадибній ділянці, утеплюючи її, ми часто піклуємося в першу чергу про теплоізоляцію стелі і стін. Це не дивно, адже повітря, піднімаючись, нагріває верхні частини приміщення, через які воно потім розсіюється в навколишньому просторі. А ось про утеплення підлог одночасно зі стелею думають далеко не всі дачники. Це є помилкою, адже через неізольований підлогу тепло йде не менш активно , ніж через стіни і стелю. До всього іншого, занадто прохолодне покриття для підлоги може стати причиною простудних недуг.

Гарне утеплення банного приміщення дозволить не тільки підвищити комфорт перебування в ньому, а й дозволить з меншим навантаженням експлуатувати піч в лазні , що збільшить її термін служби без заміни або ремонту.

Особливості утеплення підлог в лазні

Система утеплення підлог в лазні має свої особливості. Утеплювати можна тільки «сухі» підлоги, які не пропускають воду в підпілля лазні. Волога з їх поверхні видаляється в каналізацію за допомогою спеціальних каналізаційних отворів.

Тільки таким способом можна уникнути намокання розташованого на нижній поверхні статевого покриття утеплювального шару, яке знижує його теплоізоляційні властивості.

Утеплення

Для утеплення підлог можна використовувати будь-які матеріали, призначені для цього. Найчастіше користуються спіненим полістиролом, рідше – мінеральною ватою або скловатою, керамзитом.

Одним з корисних якостей пінополістиролу є його здатність не вбирати вологу, завдяки чому він є ідеальним матеріалом для утеплення парних. Коштує він, в порівнянні з іншими матеріалами, призначеними для утеплення, недорого, він також легкий, що спрощує монтаж. Плитами спіненого пінополістиролу доцільно утеплювати саме дерев’яні підлоги з відсутністю гарної гідроізоляції . Оскільки у більшості власників заміських ділянок лазні все-таки дерев’яні, мають, відповідно, і дерев’яну підлогу, це і обумовлює вибір і популярність цього утеплювального матеріалу.

Утеплювачі з скловати і мінеральної вати довговічні, вогнетривкі, але при проникненні в них вологи значно знижують свої корисні властивості.

Тому для використання цих утеплювачів в банних приміщеннях потрібно обладнання дуже якісної системи гідроізоляції . Утеплення з скловати і мінеральної вати застосовують зазвичай для підлог з бетону, що зустрічається все ж не так часто у власників дачних лазень.

Властивості керамзиту аналогічні особливостям мінеральної вати. Керамзитове утеплення також вимагає установки якісної гідроізоляції.