Категорії
Сад та город

Що важливо зробити з кущами малини до настання холодів

Щоб малина добре перенесла морози, необхідно правильно підготувати її до зимівлі. Своєчасна обрізка, підживлення і полив дозволять отримати соковиті ягоди в наступному році, а також захистять рослини від захворювань.

Осіння обрізка

Почати треба з обрізки сухих, зламаних гілок, які вражені різними шкідниками. Вони вже не дадуть плоди на наступний рік. Також потрібно обрізати гілки дворічної вегетації, тому що зиму вони не переживуть.

Обрізку рекомендується проводити в кінці серпня або на початку вересня – десь за два тижні до настання холодів. Не можна затягувати з цією справою, так як старі гілки витягають поживні речовини з усієї ослини, не залишаючи шансів молодим. Якщо не прибирати непотрібні гілки, то ягоди стануть дрібніти і матимуть кислий смак.

Гілки треба видаляти тільки гострим секатором. Якщо їх зрізати тупим ножем або ножицями, то вони будуть довго відновлюватися.

Підживлення в серпні і вересні

В цей час малина потребує підгодівлі, тому відразу ж після обрізки необхідно внести калійні добрива і фосфор. Найчастіше дачники використовують торф, гній і компост. Найбільш дешевим добривом вважається деревний попел, а одним з найкращих варіантів є пташиний послід. Його рекомендують застосовувати в рідкому вигляді.

Не забувайте про органічні та мінеральні добрива. Їх застосування дозволить збільшити число нирок і підвищити врожайність в наступному році.

Захист від шкідників

Якщо є ознаки захворювань, то не потрібно затягувати з обробкою від шкідників. Перед цим видаліть пошкоджені ділянки, щоб сусідні гілки і чагарники не заразилися. Потім необхідно обробити кущі фунгіцидами, вони відмінно справляються з причиною хвороби. підійдуть:

  • Mythos 300 SC;
  • Signum 33 WG;
  • Switch 62,5 WG;
  • Sadoplon 75 WG;
  • Teldor 500 SC;
  • Rowral Agua FLO 500 SC і інші.

Також досвідчені дачники рекомендують перекопувати землю під кущами, так як деякі шкідники поселяються в грунті, плануючи перезимувати в ній. Для кращого ефекту можна обробити рослини карбофосом або фуфаноном.

Полив

Не варто забувати восени про полив малини. Якщо урожай зібраний, то це не означає, що рослина не потребує вологи. Під час дощів робити цього не потрібно, якщо ж їх немає, то слід поливати один раз в тиждень.

Перед настанням заморозків треба рясно полити малину, так як коріння легше переносять несприятливі умови у вологому грунті. Після останнього зволоження кущі засипають шаром трави і соломи.

Дотримуючись вищезазначених рекомендацій, на кущах вашої малини завжди буде рясний урожай.