Категорії
Автотехніка

Шість помилок водіїв на МККП, які здійснюють майже всі

Коли мова заходить про навичку водіння, то практично у кожного на цей рахуное є свої поняття як це робити, і що правильно.

Визнавати свої помилки і вчитися майже ніхто не хоче, особливо доросле покоління, адже в такому випадку доведеться визнати, що ви робили щось неправильно.

Якщо торкнутися теми механічної коробки передач, то тут навіть найдосвідченіші водії припускаються помилок (просто тому, що не знають як робити правильно), які шкодять технічному стану авто.

Сьогодні ми розповімо вам про 6 найпоширеніших помилок якаі допускають водії на МКПП.

1. Довгий вижим зчеплення

Це, напевно, найпоширеніша помилка, яку допускають водії на механіці.

Коли ви стоїте в пробці на світлофорі або просто висаджуєте пасажирів, то будьте ласкаві, включайте нейтральну передачц і відпускайте зчеплення.

Коли ви стоїте на вичавленому зчепленні, то його диски і підшипник схильні до прискореного зносу. Якщо ви часто будете довго стояти на зчепленні, то швидше за все воно зажадає ремонту.

2. Не відпускати зчеплення до кінця

Найчастіше трапляється і таке, що водії не відпускають до кінця зчеплення, коли, припустимо, стоять на світлофорі або на підйомі.

Тобто ви трохи привідпускаєте зчеплення, щоб авто не відкочувалося назад – якийсь аналог ручника.

Так, це може і зручніше, але ось знос дисків зчеплення тут йде колосальний, так що робити так точно не треба.

3. Рука на важіль коробки передач

Далеко не відходячи від теми комфорту, скажемо про те, що багато автолюбителів, у кого немає підлокітника, вирішують цю проблему тим, що кладуть руку на важіль коробки передач.

Але даним процесом ми створюємо тиск на весь механізм, через що деякі деталі сходять зі свого робочого місця, і швидше зношуються.

Як би не було зручно тримати руку на важелі не потрібно!

4. Задня передача в русі

А така ситуація найчастіше відбувається під час паркування, коли ми в поспіху перемикаємо передачі з першої на задню.

Коли це відбувається, можна почути характерний хрускіт, який вже повинен навести вас на думку, що не все ви робите правильно.

Загрожує це тим, що швидко зношуються зуби у шестерень. При частому допущення цієї помилки, коробка може вийти з ладу.

5. Сильно газувати на низьких оборотах

Буває ситуації, коли нам потрібно різко прискориться, і деякі водії, забуваючи про те, яка включена передача, просто тиснуть на газ.

Автомат в цьому плані навіть краще, адже при різкому натисканні на газ він сам підвищить передачу.

Якщо ж ви будете їхати на низьких оборотах, і сильно натиснете на газ, то авто не буде нормально прискоряться. Плюс до цього авто може почати сіпатися. І це все зовсім для нього не корисно.

6. Високі передачі на низьких оборотах

І цей пункт чимось нагадує попередній, так як також має означати їзду на низьких оборотах.

Зазвичай перемикаються рано для того, щоб знизити витрату палива, або ж це роблять новачки, так як на невеликих оборотах машина їде плавніше.

Особливо варто уникати низьких оборотів на 3, 4, 5 і для кого-то навіть 6 передачах. (Навантаження на весь механізм в даному випадку буде дуже великий)

Не допускайте ці банальні помилки на МКПП, і ваша коробка прослужить вам вірою і правдою довгі роки.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.