Категорії
Сад та город

Шість секретів вирощування хрустких огірків

У цій статті пропонуємо вашій увазі кілька секретів вирощування гарного урожаю хрустких огірків.

Секрет №1

У спекотну сонячну погоду огірок випиває до трьох літрів води на добу. І той хто тримає цю культуру на «сухому пайку», ризикує залишитися без врожаю – обсиплються і квітки, і зав’язь.

Секрет №2

Поки рослина набирає силу, краще поливати вранці, а під час цвітіння і плодоношення – ввечері. І завжди тільки теплою, зігрітою на сонці водою. Не відмовляйтеся від поливу і в похмурий день, лише трохи зменшите норму.

Не можна поливати сильним струменем зі шланга: розмивається земля, пошкоджуються корені, листя і стебла. Поливати треба тільки грунт, а не самі рослини. Вийти з положення допоможуть пластикові пляшки: встановлені шийкою вниз, вони будуть поступово змочувати грунт, не утворюючи зверху кірки. Якщо немає бажання возитися з посудом, зробіть між рослинами невелику борозну і в неї наливайте воду.

Секрет №3

Капризний огірок і в харчуванні. Спочатку поки росте і набирається сил, він активно «налягає» на фосфор. А як тільки почнуть зав’язуватися перші плоди, тут же вимагає побільше азоту і калію. Але не захоплюйтеся азотною підгодівлею, щоб не збирати нітрати в урожаї.

Секрет №4

З’явився перший справжній (а не сім’ядольний) лист? Приступайте до підгодівлі. Огірок, як і всі гарбузові, добре відгукується на внесення органіки. І найкраще удобрювати його настоєм коров’яку (1:10) або пташиного посліду (1:25). Оскільки рослина погано переносить високу концентрацію добрив, то підгодовувати краще частіше (кожні два тижні), але меншими дозами. На 10 л води достатньо 30-40 г комплексного добрива або ж по 15 г аміачної селітри, сульфату калію і подвійного суперфосфату на ту ж кількість води. Рослина почала плодоносити? Сміливо збільшуйте дозу вдвічі. Деякі городники кожні 15 днів обробляють рослини кислим молоком або розчином аскорбінової кислоти (1 таблетка на 5 л води). 

Секрет №5

Якщо на листках з’явилися опіки, знайте: перевищена концентрація добрива. А тому не лінуйтеся після кожної підгодівлі поливати рослини водою з лійки з ситечком, щоб змити розчин, що випадково потрапив на огуречник.

Секрет №6

Будь-яке харчування повинно бути «на вимогу». Як тільки з’являться перші огірочки, зверніть увагу на їх забарвлення, форму плодів, колір листя. Якщо плоди світло-зелені із загостреною верхівкою – їм потрібен азот. Якщо розширені до верху і звужені до плодоніжки або зігнулися гачком – не вистачає калію. Якщо листя темно-зелене з синявою – в дефіциті фосфор.