Категорії
Сад та город

Сім важливих правил при вирощуванні міцної розсади баклажанів

Баклажани – це досить проблемна і примхлива культура. Їм дуже легко можна не попасти з умовами вирощування, і тоді вони навідріз відмовляються цвісти і плодоносити. Особливо актуально це там де клімат дуже непередбачуваний, тому домогтися гарного врожаю баклажанів виходить далеко не кожен рік.

Те ж саме стосується і вирощування розсади баклажанів. Ледь що йде не так – рослина відразу гальмує свій розвиток і відмовляється рости далі. Тому дуже важливо дотримуватися всіх необхідних умови для того, щоб розсада баклажанів відчувала себе максимально комфортно і росла міцною і здоровою.

У цій статті розповімо про головні правила вирощування розсади баклажанів, які допоможуть досягти відмінних результатів і отримати відмінні молоді рослини, які спокійно перенесуть переїзд на постійне місце.

1. Якісний грунт

Якщо ви користуєтеся не купленим грунтом, а складаєте його самостійно або берете з вулиці, то обов’язково подбайте про те, щоб він повністю задовольняв потребам розсади баклажанів. А це значить його потрібно обов’язково знезаразити і збагатити необхідними поживними речовинами.

При вирощуванні в хорошому, живильному, якісному грунті ніякі додаткові підгодівлі довгий час будуть не потрібні. Розсаді цілком вистачить того, що є в грунті.

2. Своєчасний посів

Не варто занадто поспішати з посівом баклажанів на розсаду. Незважаючи на те, що у цієї культури досить довгий період вегетації, це зовсім не означає обов’язковий ранній посів. Тут все залежить від сорту, способу вирощування та регіону, де ви живете.

Якщо посієте насіння занадто рано, то баклажани можуть сильно перерости. В такому стані висадити їх в грунт буде досить проблематично (особливо, якщо вони вже зацвіли). Адаптація на новому місці може проходити досить складно і довго. До того ж, тримати на підвіконні дорослі рослини важкувато.

3. Гарне освітлення

Так як багато городників сіють баклажани на розсаду досить рано, дуже важливо подбати про хороше освітлення для неї (адже світловий день ще короткий).

Однак баклажани не так гіперчутливі до нестачі світла, як томати або огірки. Їм цілком буде досить, якщо ви поставите їх на світле підвіконня. Якщо ж такої можливості немає, то тоді дійсно не обійтися без фітоламп.

4. Помірний полив

Баклажани розвиваються досить повільно, тому перші пару місяців їм потрібен буде досить скупий полив. Поки вони добре не підростуть, їм буде потрібно порівняно небагато вологи для нормального розвитку. Саме тому рясного і частого поливу краще уникати.

Намагайтеся поливати розсаду баклажанів дуже помірно – тільки після того, як трохи просохне верхній шар грунту. Якщо переборщити з вологою, то в розсаді може легко завестися цвіль і грибок.

5. Мінімальні підгодівлі

Як вже було вище сказано, розсада баклажанів розвивається досить повільно. А це означає, що і харчування на перших етапах росту їй потрібно зовсім небагато. І якщо ви вирощуєте свої баклажани в хорошому живильному грунті, то додаткові підгодівлі їм будуть довгий час не потрібні.

Починають підгодовувати розсаду баклажанів тільки після пікіровки (десь через пару тижнів після цієї процедури). Підгодовують раз на місяць рідким біогумусом для овочевих культур.

Але, звичайно, якщо ви бачите явний недолік харчування (занадто блідий колір листя, плями або жовтизна на листках), то варто внести додаткові добрива. Використовувати можна будь-яке комплексне добриво для овочевих культур за інструкцією на упаковці. Це повинно допомогти розсаді заповнити баланс поживних речовин.

Якщо ж переборщити з добривами, це може серйозно нашкодити молодим рослинам, і вони почнуть чахнути. Такий ефект часто спостерігається при перегодовуванні розсади.

6. Загартовування

Баклажани досить важко можуть переносити переїзд на постійне місце. Особливо, якщо погодні умови не дуже сприятливі. Тому краще заздалегідь підготувати їх до переїзду.

Для цього за пару тижнів до висадки потрібно почати виносити їх на засклений балкон. Спочатку на пару годин, потім на чотири і так далі збільшувати час перебування там. Зрештою залиште баклажани там на ніч і подивіться на їх реакцію. Якщо все добре, то сміливо залишайте їх на балконі аж до висадки в грунт.

7. Бережна пікіровка

Традиційна пікіровка з очищенням і підрізанням коренів баклажанів не підходить. У них дуже ніжна коренева система, тому будь-яка травма може привести до серйозного стресу і затримки в розвитку.

Ідеальний варіант для пересадки розсади баклажанів в горщики здебільшого – це перевалка (пересадка разом із земляною грудкою). Так ви точно уникнете непотрібного травмування коренів.