Категорії
Сад та город

Сорти малини, які майже не потребують догляду

Без малини важко собі уявити хоч одину садову ділянку, але догляд за цією рослиною часто вимагає чималих зусиль і знань. До посадки малини потрібно підготуватися заздалегідь: виділити ділянку землі, що не затінена деревами або стінами, оскільки малина – рослина дуже світлолюбна. Грунт повинене бути родючий, збагачений мінеральними добривами, досить вологий, ретельно очищений від бур’янів.

Найбільш стійкі і невибагливі сорти малини:

“Жар-птиця”

На фото: сорт малини «Жар-птиця».

Відрізняється прекрасними смаковими якостями, не обсипається з куща, стійкий до хвороб та морозів. Врожайність з куща – близько 2 кг.

До недоліків можна віднести невеликий розмір ягід і чутливість до високих температур. При вирощуванні цього сорту в південних регіонах необхідно висаджувати його в злегка затінених ділянках.

Сорт «Геракл»

На фото: сорт малини «Геракл».

Відмінно переносить і посуху, і морози, несприйнятливий до хвороб, дає рясні врожаї, але відрізняється винятковою колючестю. На думку досвідчених садівників, смакові якості цього сорту не найкращі.

Сорт «Патриція»

На фото: сорт малини «Патриція».

Дає тривале, рясне плодоношення, ягоди великі, яскраво-червоні, дуже солодкі, з малою кількістю насіння. Сорт морозостійкий, але сприйнятливий до захворювань. До недоліків можна віднести і те, що ягоди непридатні для тривалого зберігання, погано переносять транспортування.

Сорт «Таруса»

На фото: сорт малини «Таруса».

Зимостійкий, рідко піддається захворюванням або шкідникам, відноситься до штамбованих сортів. Ягоди дрібні, майже без насіння, кисло-солодкі. Смак ягід залежить від правильного догляду: вони вимагають сонця і якісної підгодівлі, інакше набувають виражений кислий присмак і водянистость.

«Абрикосова»

На фото: сорт малини «Абрикосова».

Відрізняється прекрасними смаковими якостями ягід – жовтого кольору, великих, дуже солодких і ароматних. Морозостійкий, не боїться малинового кліща і мікозів.

Ранній сорт «Маросейка»

На фото: сорт малини «Маросейка».

Плодоносить великими червоними ягодами, які відрізняються делікатним кисло-солодким смаком і здатні довго залишатися на гілках, не обсипаючи. Стійкий до хвороб, морозів і засух.