Категорії
Сад та город

Тонкощі вирощування щедрого врожаю часнику на вашій грядці

Часник є приправою для багатьох страв. Вирощування часнику не вимагає спеціальних знань і досвіду. Рослини не потребують спеціального догляду. Все, що потрібно зробити, це посадити і чекати.

Часник має дуже високу харчову цінність. Наприклад, він містить аліцин, речовина, що підвищує опірність і запобігає появі грибків та інфекцій. Він також повний вітамінів, що допомагає зменшити алергічні реакції.

Часник не вирощується з насіння, але розмножується вегетативно. Зубчик, з якої виходить часникова цибулина, утворює матеріал для розмноження. Також, можна купити спеціальний культивований часник як посадковий матеріал у садівників або в спеціалізованому магазині.

Види часнику

Існує багато видів часнику з часто різними характеристиками. Всі види часнику ростуть досить довго, але складність полягає в тому, що не завжди є відповідний клімат і умови для вирощування часнику.

Часник садити краще з вересня до середини листопада. Так вийдуть найкращі і найбільші цибулини часнику.

Навесні часник також може бути посаджений разом з іншими культурами, такими як полуниця, морква, помідори та картопля, які вважаються хорошими сусідами. Вони підсилюють зростання одне одного. Однак остаточний урожай часнику при посадці навесні буде набагато раніше.

Посадка часнику

Часник краще садити на 5 см в глибину і на відстані 15 см один від одного. Рослинам часнику не потрібно багато спеціальних умов для гарного росту, якщо грунт добре дренується, то її можна і не удобрювати. Рослини часнику не люблять свіжий гній.

Догляд за часником

Зубчик, посаджений на початку осені, відразу ж вкорениться. Часто перед зимою з’являється зелений клинок. Так зимують молоді рослини. Необхідно стежити за тим, щоб грунт не був занадто вологим. При сильних морозах корисно покрити їх сухими листям або соломою, щоб підтримувати рослину протягом всієї зими.

Збереження бур’янів і додатковий шар старого компосту навесні забезпечують багатий і ароматний урожай. Залишається тільки поливати часник в сильно посушливі дні і чекати.

Збір врожаю

У період з червня по серпень можна збирати цибулини, посаджені восени, коли 2/3 листя висохло і пожовтіло.

Щоб цибулини залишалися в хорошому стані протягом тривалого часу, найкраще спочатку дати їм висохнути. Зробити це можна, повісивши цибулини з листям, наприклад, на мотузку для білизни в теплиці або в сараї. Після висихання потрібно обрізати коріння, і засохле листя і зберігати цибулини в сухому місці.

У підсумку потрібно вибрати кращі цибулини, щоб посадити їх через місяць, а решта використовувати для різних страв.

Всім гарного врожаю!