Категорії
Сад та город

Три рецепта бюджетних добрив без будь-якої хімії, для великого врожаю огірків

Щоб урожай огірків в вашому саду був щедрим, а їх плоди були смачними і не містили ні грама хімії, постарайтеся застосовувати натуральні підгодівлі. Вони не тільки корисні, але і недорогі. Та й приготувати зможе навіть початківець дачник.

Дріжджова підгодівля

Дріжджі активізують споживання азоту, калію та інших мікроелементів. Після внесення дріжджової підгодівлі коренева система рослин стає потужнішою.

Це сприяє зростанню і розвитку культури, прискорює початок плодоношення і зміцнює імунітет.

Для приготування добрива підійдуть як свіжі, так і сухі дріжджі. Їх потрібно розвести водою і додати цукор, який прискорить бродіння, залишити на кілька днів, після чого використовувати для поливу.

На 100 г свіжого продукту буде потрібно 50 г цукру і 10 л води. Для зручності цукор і дріжджі бажано спочатку розчинити в 1 л рідини, залишити на 3 дні і тільки потім залити решту водою. Під кожен кущ потрібно вилити 1 л засобу.

Щоб зробити добриво з сухих дріжджів, слід взяти 10 г продукту і 2 ст. л. цукру, розвести в 10 л води і почекати 2-3 дні. Перед застосуванням 1 л цієї суміші розчиняється в 5 л рідини.

Рідка трав’яна підгодівля

Хороший результат дає полив трав’яним настоєм (Як приклад – з кропиви).

У ньому багато азоту, який легко засвоюється і позитивно впливає на розвиток рослин. В якості основи для добрива можна використовувати будь-яку скошену або виполену траву. Особливо корисні огіркам кропива і кульбаба.

Приготованими для настою рослинами потрібно заповнити 2/3 бочки і налити в неї води.

Зверху ємність накрити кришкою або поліетиленом і залишити на сонячному місці для бродіння розчину. Потім склад розвести в співвідношенні 1:10 і застосовувати для поливу. Залишками трави можна замульчувати грунт.

Молочна підгодівля

Полив або обприскування огірків розчином молока з водою не тільки добре впливає на їх ріст, а й відлякує шкідників.

А ще після такої підгодівлі культурою краще засвоюються макро- і мікроелементи, що знаходяться в грунті. Для приготування добрива потрібно брати не стерилізований і по можливості не пастеризований продукт з невеликим вмістом жиру.

Якщо ви збираєтеся поливати рослини, змішайте 1 л молока з 5 л води. Витрата робочого розчину не повинна перевищувати 0,5 л під кожен корінь. Концентрацію продукту в складі для обприскування потрібно зменшити.

Для приготування такого засобу змішується 1 л молока, 10 л води, 30 крапель йоду і 100 г натертого господарського мила. Для більшого ефекту обробляти огірки потрібно в похмуру безвітряну погоду.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.