Категорії
Сад та город

У які дні потрібно садити перець на розсаду в 2021 році

Нарешті починається новий городній сезон. Ми вже зачекалися того моменту, коли можна буде спостерігати, як розпускаються і починають плодоносити овочеві і ягідні культури. А починається наш городній сезон, як зазвичай, з вирощування розсади. І першим на черзі йде солодкий і гіркий перець.

А ви знали?

У перці міститься дуже багато вітаміну С. Навіть більше, ніж у лимоні

Вирощування розсади перцю не така вже й проста справа, як це здається на перший погляд. Перець дуже погано переносить пікіровку, тому його сіють відразу в окремі ємності. Він не любить занадто вологий грунт, але і пересушений теж не переносить. Тому розсаду перцю в домашніх умовах поливають не менше і не частіше 1 разу на 3-4 дня. При цьому доза на одну рослину збільшується в міру її зростання і розвитку. Спочатку буде досить і 50 мл води.

При визначенні термінів посадки перців на розсаду слід враховувати кілька важливих факторів. По-перше, це місце постійного вирощування перців в літній період. Для теплиці розсаду можна посіяти на пару тижнів раніше, ніж для відкритого грунту. По-друге, потрібно враховувати терміни дозрівання різних сортів перців. Пізньостиглі сорти і гібриди потрібно висаджувати на розсаду в кінці січня. А ось ранньостиглі рослини можна посіяти і в середині лютого.

Тільки ось обов’язково враховуйте той факт, що перець досить повільно розвивається в домашніх умовах без підгодівлі, досвічування та інших стимулюючих його ріст процедур. Тому, якщо вам ніколи займатися розсадою впритул, тоді посійте цю культуру на 15-20 днів раніше звичайних строків. І тоді ви точно в травні не залишитеся без розсади.

Зазвичай солодкий і гіркий перець на розсаду висівають на початку або в середині лютого. Цього часу цілком вистачить рослинам для нормального росту і розвитку. Але за певних умов це можна зробити і в кінці січня. Особливо, якщо сорти і гібриди пізньостиглі.

Коли сіяти перець на розсаду в 2021 році за місячним календарем

Ну і звичайно, ми не може обійтися без рекомендацій Місячного календаря для садівників і городників на 2021 рік. Заглянемо в нього для визначення найоптимальніших днів для посадки перцю на розсаду.

Сприятливі дні в 2021 році для посіву перців на розсаду

  • Січень – 20, 21, 22, 23, 30, 31 січня;
  • Лютий – 3, 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 22, 23, 24, 28 лютого;
  • Березень – 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 16, 17, 18, 19 березня.

Більш пізній посів перцю на розсаду недоцільний. Так як рослини не встигнуть нормально вирости. В такому випадку розсаду доведеться придбати в магазині або на ринку.

Всім городникам бажаємо відмінного сезону, великого врожаю і поменше бур’янів!