Категорії
Сад та город

Важлива підгодівля помідорів при появі перших плодів

Зараз, коли помідори лише починають з’являтися, їх треба гарненько підгодувати гуматом натрію – 10 г на 100 літрів води. Нe переживайте гумата натрію, це органічне добриво.

У теплицях томати гірше зав’язуються, особливо нинішнім жарким літом. Щоб прискорити запилення, рекомендуємо легенько постукати по стеблах томатів.

Часто садівники не знають які пасинки обривати, а які залишати. Це дуже важливо, оскільки це безпосередньо пов’язано з урожаєм. Рекомендуємо залишати лише перший пасинок, який з’явиться під (а не над) першою кистю. Але більшість садівників роблять навпаки і залишають верхній, шкідливий пасинок, який квітнутиме, але не плодоносити. Два стволи, що залишилися, дозволять сформувати кущ з 4 – 5 ярусами помідорів.

Зараз, дуже важлива деталь — це полив. Запам’ятаєте! Пoливaти томати потрібно не під кущ, а в міжряддях. Під кущ можна поливати помідори доки вони маленькі, коли кущі повністю підгорнені, рясний полив – лише в міжряддя. Помідори люблять не часті, але рясні поливи (1 раз в 7-8 днів). Верхівка підгорненого горба повинна залишатися сухою – таким чином повітря через сухий грунт поступає до коріння. Мoжна замульчувати верх соломою. А волога хай поступає до коріння з міжрядь.

Вce дуже просто: коли ми поливаємо кущ під корінь, вода обмиває корінь і земля відстає від нього. Кореневій системі знову доводиться працювати, витрачати сили щоб «притягнути» грунт. В канавках вологий грунт, навпаки, давить на коріння і придавлює землю.