Категорії
Сад та город

Важливе підживлення кабачків перед цвітінням і в момент появи перших квіток

Коли кабачки тільки готуються зацвісти, вони вже потребують підгодівлі. Адже від підгодівлі тепер залежить не тільки набір зеленої маси, а й самі квітки з плодами. І часто перші кабачки з’являються ще до появи розлогих листя.

А тому тут потрібно забезпечити харчування не тільки з’являючим плодам, а й самому листю. Ось тільки акценти потрібно буде розподіляти, оскільки плодам знадобиться вже фосфор і калій, а листю – все ще потрібен азот.

Саме тому в початковий період перед цвітінням або під час початкового цвітіння найкраще робити підживлення комбінованими підгодівлями. Для цього хочемо поділитися з вами трьома хорошими рецептами.

Деревний попіл + суперфосфат

Для цього візьміть хорошу жменю деревного прпеоу і 5 літрів теплої води, додайте в цей розчин ще 1,5 ст.л. суперфосфату і все добре перемішайте. Настоювати 12-18 годин. Через 10 днів після цієї підгодівлі бажано підгодувати рослини трав’яним добривом, яке в тому числі дасть кабачкам і необхідний їм азот.

Нітроамофоска + коров’як

Візьміть 1 ст.л. нітроамофоски і 0,5 л розчину коров’яку. Розбавте все це в 10 літрах води. Підживлення найкраще вносити як позакореневе – обприскати самі рослини і грунт навколо них.

Борна кислота + йод

Ще одне позакореневе підживлення, яке використовується в період перед цвітінням або на початку цвітіння – це борна кислота в поєднанні з йодом, який виконує дезінфекційну функцію.

Для приготування цього позакореневого підживлення візьміть 0,5 ч.л. борної кислоти і розведіть їх в 10 літрах води, додайте 10 крапель йоду. Воду бажано брати теплу. Остудіть розчин до кімнатної температури і обприскайте кабачки.