Категорії
Сад та город

Правила поливу розсади: що важливо знати, щоб виростити міцну розсаду

Вирощування розсади має кілька особливостей. Щоб отримати міцні і здорові саджанці, потрібно не тільки вибрати якісне насіння і грамотно підготувати грунт. Не менш важливо правильно поливати розсаду. Є кілька правил, при дотриманні яких можна домогтися гарних результатів.

Особливості поливу в перші дні і після появи справжніх листочків

У перші тижні важливо не переборщити з вологою. Першим сходам потрібно мало рідини. Якщо ж перелити молоду розсаду, це може спровокувати застій води. Результатом виявиться виникнення:

  • кореневих гнилей;
  • чорної ніжки;
  • цвілі.

Щоб уникнути проблем, в перші дні появи сходів рекомендується просто грунтовно збризкувати їх з пульверизатора. Якщо в кімнаті не занадто жарко і сухо, достатнім виявиться одного поливу на добу.

Коли на сходах з’являться справжні листочки, рекомендується збільшити зрошення грунту. Для цього можна скористатися звичайною лійкою. Але не можна допускати як пересихання грунту, так і його заливання. Це згубно для молодих сходів.

Ключові правила поливу

Щоб не допустити помилок у вирощуванні розсади, рекомендується поливати її тільки після того, як верхній шар грунту грунтовно просохне. Тобто полив сходів що трохи підросли необхідно здійснювати 1 раз в 2 або 3 дні. Але це індивідуально. Тут необхідно взяти до уваги:

  • особливості вирощуваної культури;
  • вологість повітря;
  • температурний режим в приміщенні.

Замітка!

Також багато залежить від складу грунту.

Незалежно від того, яку культуру ви вирішли вирощувати, потрібно правильно підготувати рідину для поливу. Зрошувати розсаду можна тільки теплою водою, яку попередньо відстоювали не менше 24 годин. Також допустимо використання рідини кімнатної температури.

Просушування і провітрювання

Якщо ж надлишку вологи в грунті уникнути не вдалося, і розсада виявилася перелита, не варто впадати у відчай. Сходи ще можна врятувати. Необхідно систематично оцінювати стан грунту. Якщо помічено, що вона стала занадто вузькою, слід тут же припинити зрошення. Коли для парника використовується кришка, її потрібно відразу ж зняти. Це дозволить швидше позбутися від надлишку вологи.

Коли грунт гарненько просохне, можна повернутися до колишньої схеми поливу. Але поспішати не слід. Зазвичай грунт набуває початковий стан протягом 4-7 днів.

Не менш важливо підтримувати оптимальну вологість грунту. Якщо води занадто багато, можуть виникнути проблеми. Цвіль – найбільш поширена серед них. Якщо сходи містяться в спеціальних міні-парниках, які доповнюються прозорими кришками, то їх потрібно в обов’язковому порядку систематично знімати. Це потрібно для того, щоб грунт провітрювався. Рекомендується на годину залишати розсаду відкритою відразу ж після поливу.

Якщо дотримуватися цих правил при поливі розсади, то можна уникнути найпоширеніших проблем в її вирощуванні.