Категорії
Сад та город

Весняна підгодівля вашої смородини для рясного врожаю

Настає пора для пробудження всіх чагарників, плодових дерев на дачі. А значить, що і пора подбати про добрива, щоб потім отримати максимально великий урожай.

У цій статті поговоримо про підгодівлі чорної і червоної смородини.

На початку хочемо зауважити, що у багатьох навіть з даними порадами не виходить зібрати хороший урожай. Справа може бути в тому, що кущ старий. Навіть якщо ви своєчасно обрізаєте, гілки молоді, потрібно пам’ятати про сівозміну. На одному місці кущ не плодоносить, якщо він росте без пересадки більше 15 років. Бажано, звичайно, через 10 років посадити вже новий кущ в іншому місці. Коли ж він почне плодоносити, старий обрізати і викорчувати.

Для гарної врожайності важлива і обрізка куща. Кущ не повинен починати розпускатися навесні в загущеному вигляді. Тоді врожайність точно буде нижче. Обов’язково, не забувайте видаляти старі гілки, щоб у рослини з’явилася можливість і стимул випустити нові пагони.

Ще до розпускання листя, потрібно щовесни поливати розчином коров’яку. Таке добриво вносимо після того, як злегка грунт навколо куща граблями розпушили поверхнево шар грунту і внесли попіл, і поклали шар торфу. Коров’як і попіл дають сили для зростання і розвитку нових пагонів і в цілому всього рослини. Але потрібно пам’ятати, що поливати добривами не під корінь треба, а навколо куща, бажано зробивши попередньо борозенки-поглиблення. У них же потім влітку можна заливати настої.

В цілому смородину необхідно поливати щомісяця, якщо немає рясних дощів. І з травня по червень найкраще поливати азотними добривами, тобто або попельним розчин, або трав’яними ферментованими рідкими добривами. І обов’язково мульчувати навколо. А коли почнуть ягідки встигати, то азотні добрива необхідно замінити іншими.

Краща мульча для ягідних кущів – це люпин. Він перепріває і стає прекрасним азотним добривом для смородини. Якщо немає люпину, можна будь-який інший сидерат або навіть просто скошену траву.

Далі після того, як навесні відцвітає кущ, готуємо добриво з мінералів:

У відрі води розчинити 10 грам сечовини або селітри. Потім додати туди 20 грам калійної солі або сірчанокислого калію і 40 грам суперфосфату.

Для кущів, яким більше 3 років, необхідно 5 літрів рідини.

Для молодих кущів досить 2 літрів. Поливати потрібно не під корінь, а навколо куща в поглиблення.

І не забувайте стежити за хворобами і шкідниками на смородині.