Категорії
Сад та город

Відмінний метод захистити картоплю від парші

При такій ретельній обробці вам вдастся отримати гарний урожай міцної і смачної картоплі.

Отже ретельно відбираємо здорову невелику насінну картоплю і 2-3 дня тримаємо на світлі. Так вона трохи зеленіє. Зберігаємо посадковий матеріал в окремому ящику в погребі.

В середині березня дістаємо відібрані бульби і знову їх перебираємо. Кожен сорт складаємо в овочеві сітки різного кольору.

Наступний крок – на 10-12 годин кладемо сітки з картоплею в воду кімнатної температури. Після звичайної води опускаємо сітки в живильний і знезаражуючий склад. Готується він так – на 10 л води слід взяти 60 г суперфосфату, 1 г перманганату калію (марганцівки), 40 г сечовини, 5 г мідного купоросу і 10 г борної кислоти. Розчин нейтралізує всю можливу інфекцію.

Потім всі бульби відправляються на яровизацію. Останній штрих – прямо перед посадкою опудрюємо посадковий матеріал деревним попелом. А ще, щоб не страждати від парші, слід щороку міняти місце посадки картоплі. Ідеальна грядка для картоплі – після вирощування квасолі, бобових культур або гороху. Також треба подбати про приміщення, де взимку зберігається картопля.

Важливо!

Грибок парші може довго жити в льосі, тому приміщення влітку треба обробити хлорним вапном і мідним купоросом.