Категорії
Квітникарство

Вісім секретів пишного цвітіння троянд

Кілька секретів по вирощуванню троянд.  Їх всього 8 і можна сказати головних. Зверніть на них свою увагу, тим більше зараз хтось займеться щільно квітникарством, прикрашаючи свої дачні ділянки.

1. Обов’язково заглубляйте місце щеплення на 3-5см. Роза пропаде, якщо пропаде щеплення. Це стосується прищеплених троянд.

2. При посадці обов’язково гарненько полийте і утрамбуйте землю біля кореневої системи, для того щоб не було порожнеч. Інакше, коли троянда починає рости, її маленьким корінцям нема за що чіплятися.

3. Багато досвідчених квітникарів рекомендують виконувати осінню обрізку перед зимівлею троянд. Але практика показує що обрізати на зиму троянди не можна. Ми позбавляємо троянду поживних речовин, які вона накопичила, готуючись до зимівлі. А навесні обрізаємо всі підсохлі, підмерзлі пагони до живої нирки. При весняному обрізуванні чайно-гібридні троянди обрізаємо на 10см від рівня грунту. Обрізаємо дуже тонкі і товсті пагони – це стимулює зростання додаткових пагонів з щеплення.

4. Поливаємо троянди дуже рясно, але рідко.

5. В середині літа припиняємо вносити добрива. У серпні остання підгодівля фосфорним добривом, для того щоб троянда підготувалася до зимівлі.

6. На зиму листя у троянд не обрізаємо. Троянда сама знає до якого часу їй потрібні листя. Поки їй потрібно харчування, троянда набирає поживні речовини і тримає листя. Скине вона їх сама, коли поживні речовини стануть не потрібні.

7. На зиму кущі троянд підгортати на 20-30см, але не торфом, а землею. Інакше після відлиги і дощу це стимулює зростання, а троянда повинна спати.

8. Не зрізайте в перший рік троянду, якщо хочете, щоб в подальшому ваша трояндочка цвіла. Якщо і хочете зрізати, то тільки один бутон і зрізайте стебло якомога вище. У перший рік коренева система ще не така сильна. Зрізавши троянду, та ще й до самого низу, ми тим самим стимулюємо зростання порослих нижче щеплення. Це означає, що троянда переродиться в шиповник, на який вона була щеплена.