Категорії
Сад та город

Вісім секретів вирощування небувалого врожаю редиски

Пропонуємо до вашої уваги 8 секретів вирощування відмінного врожаю редиски на вашому городі.

Вісім секретів небувалого врожаю:

1. Правильний грунт

При підготовці грядки землю рихлять на глибину 20-30 см і зверху вирівнюють. На 1 кв.м вносять по піввідра піску і перегною, 1 ст.л. аміачної селітри, 1,5 ст.л. сірчанокислого калію і 2 ст.л. суперфосфату.

При вирощуванні редису в грунт не можна вносити гній. Взагалі будь-які азотні добрива можуть сприяти утворенню пустот в середині коренеплоду.

У грунт з підвищеною кислотністю також вносять доломітове борошно (0,5 л на кв.м). А важкий глинистий грунт перемішують з піском (з розрахунку 1 відро піску на кв.м).

2. Відповідне місце

Редис сіють на відкритій (сонячній), але захищеній від вітру ділянці.

Редис найкраще сіяти в прохолодну і вологу погоду

3. Якісне насіння

Навесні і на початку літа сіють насіння ранніх сортів, а пізніх – не раніше серпня. Для кращих і дружних сходів насіння попередньо пророщують у вологій серветці протягом 2-3 днів. Щоб прискорити цей процес, можна додати на серветку краплю Епін-Екстра або циркону.

4. Грамотний посів

На підготовленій грядці роблять борозенки глибиною 2-3 см на відстані 10-15 см одна від одної. У них через кожні 5 см поміщають насіння. У регіоні з нестійким кліматом в квітні-травні на ніч грядку вкривають спанбондом.

Хоча редис легко переносить заморозки до -4 ° С, але при нестачі тепла насіння погано проростає. Оптимальна температура для появи сходів – 15-20 ° С. При таких умовах паростки проклюнуться вже через 3 дні. А при більш низькій температурі сходів доведеться чекати від 6 до 12 днів.

5. Полив редису

Головна умова багатого врожаю – регулярний полив. Грунт на грядці з редискою завжди повинен бути помірно вологий. При нестачі вологи коренеплоди стануть гіркими і в’ялими.

У спекотну погоду посіви поливають щодня

Також після кожного поливу землю рихлять на глибину 3-5 см. Завдяки цьому корінці зможуть “дихати”.

6. Підживлення

На родючих ґрунтах добрива можна не вносити, а на збіднених необхідно використовувати трав’яний настій, розведений у воді. Ємність заповнюють водою на ¼, потім туди засипають свіжозібрані рослини (з розрахунку 10 кг трави на 100 л води) і додають 2 кг сухого курячого посліду. Тару накривають сіткою, настій щодня перемішують і застосовують після того, як рідина перестане бродити (не виділятимуться бульбашки газу). Зазвичай це відбувається через 1-3 тижні.

Одержаний настій розбавляють водою 1:1 і поливають ним рослини під корінь.

7. Світловий режим

В ідеалі рослини повинні знаходитися на світлі 10-12 годин. Якщо світловий день триває 13-14 годин, а температура повітря при цьому досягає 25 ° С, то більш пізні сорти редиски не утворюють коренеплід, а зацвітають. Такі рослини прикривають темним нетканим матеріалом так, щоб вони знаходилися на світлі не більше 10 годин на добу.

Якщо ви не хочете возитися з укриттям, з другої половини травня висівайте тільки сорти, стійкі до стрілкування

8. Боротьба з хрестоцвітньою блішкою

Це найнебезпечніший шкідник редису. Хімічні інсектициди застосовувати не рекомендується, щоб в коренеплодах не накопичувалися шкідливі для здоров’я людини речовини. Тому потрібно приділити увагу профілактичним заходам.

Так як редис любить калійні добрива, сходи і грунт обробляють свіжим попелом.

Блішки не переносять кисле середовище, тому допомагає знищити її полив редису підкисленою водою. Наприклад, можна використовувати розчин лимонної кислоти (1 ст.л. на 10 л води).

Блішка воліє ласувати сухими листям редису, тому їх регулярно обприскують водою.