Категорії
Сад та город

Вирощування гороху: збільшуємо урожай в декілька раз

Щоб виростити велику кількість гороху (урожай може збільшитися до 4 разів), а так само розтягнути період плодоносіння, верхівку прищипують, після чого горох пускає декілька бічних пагонів.

Прищипку можна проводити у будь-який момент, навіть коли рослини ще зовсім маленькі, проте краще це робити вранці сонячного дня, щоб ранка встигла підсохнути і рослина не захворіла. Бічні пагони також можна з часом прищипнути, і тоді вони розгалузяться ще сильніше.

Чим більше в рослини у результаті буде стебел, тим більше з нього можна отримати урожаю, і тим пізніше він достигне. Тому логічно прищипувати половину від всіх рослин, потім половину від половини, і так далі, щоб у результаті вийшли рослини з різним терміном дозрівання.

Вирощувати горох необхідно на опорах або натягнутих шнурках, за які він чіплятіметься під час зростання (інакше він виляже на землю, буде гірше зростати і збирати його буде дуже нeyдoбнo). Для кращого зростання грунт під горохом необхідно спушувати і видаляти бур”яни.

Відмітимо, що при вирощуванні гороху в ємкостях, наступного року він дає більший урожай (це пов’язують з тим, що в землі cфopмовується популяція необхідних для життєдіяльності гороху бактерій). Посадка в ємкості вигідна тим, що можна проростити горох в приміщенні, а потім виставити на вулицю — це убереже його від поїдання птицями, мишами і мурашками, проте за горохом в ємкостях необхідно стежити: поливати, не допускаючи пересихання землі.