Категорії
Сад та город

Висаджуємо огірки в грунт по-новому. Спосіб для раннього і багатого врожаю

Для отримання раннього врожаю огірків важливо не тільки виростити якісну розсаду, а й провести висадку рослин так, щоб огірки швидко пішли в ріст і не хворіли. Як відомо, огірки не люблять пересадку, так як при цьому обриваються їх дрібні ніжні корінці, після чого рослини довго приживаються.

В цій статті хочемо поділитися цікавим способом вирощування розсади огірків по-новому, використовуючи целофанові пакети, для того щоб при висадці рослин в грунт витягувати земляний комок з коріннями без пошкоджень. Після такої акуратної пересадки, розсада огірків зовсім не страждає, отримавши гарні умови для розвитку кореневої системи, швидко йде в ріст.

Процес вирощування розсади огірків з целофановими пакетиками проходить, як зазвичай. Єдина відмінність – це при заповненні розсадних склянок (можна взяти обрізані пластикові пляшки) всередину вкладається пакет, який повинен бути проколотий внизу, а потім насипається грунт.

– Під час висадки розсади в грунт, рослина в пакеті цілком витягається з ємності, при цьому не потрібно нахиляти або перевертати стакан , а щоб земляний комок з коріннями не розсипався потрібно попередньо полити розсаду.

– Після того як грудка грунту в пакеті буде у вас в руках, розріжте дно і перемістіть рослину в лунку а потім витягніть пакетик, потягнувши його вгору.

– Залишилося присипати огірок до сім’ядольних листочків.

Процес пересадки огірків в лунку

Цей спосіб підійде для вирощування і висадки розсади рослин, які погано переносять пересадку.

А тепер про підготовку грядок для вирощування огірків – це друга важлива умова для майбутнього розвитку і здоров’я рослин.

1. Для огірків потрібно приготувати родючу, одночасно повітропроникний і вологоутримуючий пухкий грунт. Для цього крім стандартного внесення перегною або компосту в грядки для огірків потрібно додати верховий торф або тирсу.

2. Також огірки люблять деревний попіл, його можна внести при розпушуванні землі 1 стакан на квадратний метр або в кожну лунку по столовій ложці і розсипавши по поверхні землі під рослинами.

3. Огірки схильні до різних захворювань – це кореневі гнилі, бактеріальні та грибкові інфекції . Краще починати профілактику хвороб відразу при висадці рослин в грунт. Для цього кожну лунку пролийте розчином з додаванням Фітоспоріну з гумату і таблеток Гамаіра (2 шт. На 10 літрів води).

Після посадки огірків грядки регулярно полийте, водою прогрітою в теплиці, підтримуючи грунт завжди вологим .

Якщо погода стоїть тепла – днем вище +20, а вночі не нижче +5, то в теплиці для огірків створюється найсприятливіше середовище для швидкого зростання і вже через 10 днів після висадки в грунт вони вимагають підв’язки.