Категорії
Сад та город

З якого цибулі-сівка можна отримати найбільший урожай

Щоб виростити хороший його цибулі, важливо заздалегідь подбати про якісний посадковий матеріал.

Цибулю-ріпку вирощують з сіянки, при покупці якого питання ціни для городника дуже важливе. Але щоб за сівок не переплачувати, потрібно для себе визначити: «Цибулю для якої мети я хочу виростити?» Щоб відповісти на це питання, потрібно знати, цибуля-сівок якої фракції найбільш відповідає поставленій меті.

Найменша фракція – цибулі-сівка в діаметрі від 8 до 14 мм. Однак, такий розмір годиться лише для зимової посадки, для весняної його краще не брати. Як би рано не посадили, він все одно буде відставати в розвитку приблизно на 3 тижні. До того ж, зусилля городника можуть виявитися марними і в разі малого запасу в ґрунті поживних речовин і нестачі в її верхньому шарі вологи. Мабуть, єдиний плюс сівка найдрібнішої фракції в тому, що він напевно не піде в стрілку.

Середня фракція цибулі-сівка – це розмір від 14 до 21 мм в діаметрі. Це універсальний насіннєвий матеріал, так як однаково підходить для зимової та весняної посадки. Але для весняної він вважається кращим вибором, так як у неї не буде стрілок, і вона відмінно приживеться на грядці. А головне, цибулини з нього виростають великі.

Розмір цибулі-сівка від 21 до 24 мм фахівці відносять до категорії великого. При посадці навесні, особливо якщо садити цибулю в ранні терміни, стрілкується. Виходом з небажаної ситуації може стати своєчасне видалення стрілок. У цьому випадку врожай цибулі може вийти непоганим. Уникнути стрілкування допоможе і невеликий надріз «хрест-навхрест» донця сівка.

Великий сівок не завжди найдорожчий. Фракція від 24 до 30 мм – як раз той самий випадок. Це дуже великий сівок, і годиться він тільки для отримання зелені при підзимній посадці. Якщо посадити навесні, частину можна використати на зелень, а частина, видаливши стрілки, на отримання цибулин.

Фракція сівка розміром від 30 до 40 мм називається вибірка. Ці цибулинки використовують лише для вигонки на зелень.

Чим дрібніше фракція цибулі-сівка, тим раніше його потрібно посадити, але в будь-якому випадку – тільки після заморозків. Великі фракції зазвичай висаджують на тиждень пізніше, ніж дрібні.