Категорії
Квітникарство

Застосування лимонної кислоти для пишного цвітіння вашої гортензії

Гортензія є декоративний чагарник. Рослина формує великі суцвіття, які стають гарною прикрасою прибудинкових ділянок, парків і скверів. Чагарник вимагає особливого догляду і знань особливостей його вирощування.

Навіщо проводити підгодівлю гортензій лимонною кислотою?

Багато починаючі квіткарі при вирощуванні гортензії задаються питанням про те, чому так важливо підгодовувати гортензію лимонкою.

Відповідь проста – всі різновиди рослини люблять кислий грунт, тому в місці зростання квітки слід забезпечити рН грунту на рівні 5,5. Чагарник може виростати на нейтральних або слабколужних грунтах, але в таких умовах важко добитися хорошого цвітіння.

Підкислення грунту лимонкою дозволяє впливати на забарвлення квіток, змінюючи її. На грунтах з нейтральним або слаболужним середовищем гортензія формує квіти, що мають рожеве забарвлення пелюсток, а при наявності кислого грунту утворює пишні суцвіття, забарвлені в блакитний або синій колір.

Як проводиться підгодівля?

Перед здійсненням підгодівлі перевіряється рівень кислотності грунту в місці зростання декоративного чагарника. Якщо рослина формує пишний кущ з великими суцвіттями, то внесення лимонної кислоти в грунт є необов’язковим.

Крім лимонки, можна використовувати оцет, але дія першої проявляється м’якше, що дозволяє попередити виникнення передозування.

Перед застосуванням підгодівлі грунт можна протестувати за допомогою 9%-го оцту. Для цієї мети розпушують ґрунт і на нього виливається трохи кислоти. Поява в результаті реакції білої піни є ознакою лужної реакції грунту.

Процес підживлення квітів за допомогою лимонки здійснюється наступним чином:

– Потрібно перекопати грунт навколо куща і сформувати пристовбурні кола. У розпушену землю приготований розчин проникає швидко і рівномірно заповнює пори. Наявність пристовбурного кола легко утримує засіб в тому просторі, яке доступне для кореневої системи рослини.

– Розчин лимонної кислоти готується з урахуванням всіх ознак стану рослини. Найбільш оптимальним вважається співвідношення 1-2 ст. л. лимонки на 10 л води. Розчинення кристалів кислоти відбувається швидко.

– Полив проводиться з розрахунку 5 л розчину для молодого куща і 10 л – для дорослого і великого.

– Частота проведення процедури залежить від стану ґрунту і рослин. При необхідності постійного підтримання кислого середовища грунту така обробка проводиться щомісяця.

Внесення розчину не вважається поливом або добривом. Це міра по формуванню оптимального середовища в грунті, тому її можна поєднувати з внесенням підгодівлі у вигляді органічних і мінеральних добрив.

При проведенні процедури слід враховувати, що внесення лимонної кислоти в грунт змінює рН середовища 2 рази. На початковому етапі проявляється дія розчину. При руйнуванні кислоти в грунті відбувається звільнення іонів водню, що забезпечує продовження ефекту закислення.

Таку подвійну дію розчину лимонки необхідно враховувати при розрахунку дозування в процесі приготування розчину, призначеного для розкислення субстрату.

Як отримати сині суцвіття гортензії?

Для зміни забарвлення суцвіть з блакитного кольору на синій потрібно в період вегетації під корінь куща внести сульфат алюмінію з добавкою калійного добрива.

Чим вище концентрація сульфату, тим більше синій відтінок набувають квіти. Для внесення підгодівлі речовина розчиняється у воді в співвідношенні 10 ст. л. на 10 л. Для поливу одного куща потрібно відро розчину. Таким складом проводиться зволоження кущів гортензії кожні 2 тижні.

Для підтримки кислого середовища в грунті застосовується розчин лимонної або щавлевої кислоти. Ці речовини завжди можна легко придбати в магазинах. У домашніх умовах найзручніше використовувати лимонну кислоту.