Категорії
Дім

Збільшуємо міцність і якість цементного розчину в кілька разів

У наш час збільшити міцність цементу можна дешево і легко. Якщо вас цікавить як, тоді в цій статті ми розповімо.

На полицях будівельних магазинів в даний час можна знайти безліч добавок, які в рази покращують якість розчину, а так само вже готові суміші і всілякі види клею. Але розцінки на все це розмаїття, м’яко кажучи, непристойні.

Але є одна добавка, яка додавалася в розчин ще за часів СРСР. Підійде цей інгредієнт практично для будь-яких типів суміші.

За радянських часів дістати і купити готовий цементний і клейовий розчин було майже нереальною і не здійсненним завданням. Тому народ придумав свій спосіб виготовлення такого розчину. Цей спосіб включав в себе додавання клею ПВА в цементний розчин. Такий цементний розчин використовували для всіх видів робіт: для штукатурки, укладання плитки, бетонуванні підлог і інших робіт.

При додаванні клею, розчин ставав більш еластичним, міцним і чіпким, що підвищувало в кілька разів якість робіт.

На жаль, є одне “АЛЕ”. Не кожен клей підійде для даного методу. Для отримання позитивного ефекту потрібен клей ПВА – МБ . У його складі перебуває полімер під назвою поливінілацетат . Він дуже стійкий до низьких і високих температур, пластичний і має високу адгезію до всіх видів поверхні.

Але тоді назріває наступне питання: скільки або в якому співвідношенні треба додавати клей в розчин. Все залежить від того, для яких цілей ви замішує розчин.

Якщо потрібен розчин для кладки керамічної плитки (особливо для кладки на стіни), то береться 1 частина цементу, 5 частин піску. І в цю суху суміш додається клей ПВА-МБ в співвідношенні 20% від кількості цементу. При необхідності додається трохи води;

Для збільшення міцності бетонної суміші і підвищення її пластичності додають 5 – 10% клею від кількості цементу;

Для бетонування підлоги замішують 50 кілограм цементу, 100 кілограм піску, 150 кілограм щебеню. Додають 10 кг клею (20% від маси цементу). Води зменшують на кількість доданого клею;

Для ремонту обсипаючих бетонних стін застосовують склад в співвідношеннях: 1 частина цементу, 3 частини піску і 0,5 частини клею. Такий розчин дуже міцно зчіплюється зі старим покриттям;

Для штукатурення поверхонь розчин замішують в пропорціях: 1 частина цементу, 4 – 5 частин піску. І на 10 кг даного розчину додають 60 – 80 мл клею ПВА-МБ.