Категорії
Поради

Зелена цибуля до нового року. Цікавий спосіб вирощування цибулі в яєчних лотках

Якщо ви хочете до новорічного застілля мати під рукою свіжі зелені пір’я. А навіть і до не новорічного, а простому, повсякденному, теж дуже добре, чи не так? Тим більше, що зелень зараз в магазинах коштує порядно. Навіщо купувати, якщо можна виростити цибулю вдома, не вклавши ні копієчки в виробництво?

Коли можна садити?

А коли захочете, можна прямо зараз. Але якщо ви хочете виростити цибулю до свята і не запізнитися, то посадити цибулини на вигонку пера потрібно не пізніше, ніж за 4-5 тижнів до свята – день в листопаді-грудні короткий, цибуля росте не так охоче, як навесні.

Пропонуємо вам цікавий спосіб посадки цибулі в яєчні решітки з пластику. Місця займає – мінімум, і під рукою у вас завжди практична і компактна «грядочка», цибулини в якій, у міру вживання, можна завжди легко замінити на свіжі.

Що робимо?

Запасаємося пластиковими гратами для яєць. Кришки не викидайте – вони будуть служити піддонами. Ще потрібні будуть палички для ролів і штопор. Зараз пояснимо, для чого.

Штопор (найпростіший, без викрутасів) можна використовувати для того, щоб швидко і легко зробити дірочки в денцях осередків, які, в свою чергу, потрібні для того, щоб вода легко проходила в кожен цибульний «будиночок». Отже, робимо грати придатними для посадки:

Акуратно відокремлюємо кришку і контейнер один від одного;

Гарячим штопором дірявимо дірочки в денці кожного поглиблення;

Встановлюємо основу в кришку, попередньо піднявши її від країв, підклавши палички. Це потрібно для того, щоб вода не застоювалася, а корінцям цибулин було більше свободи.

Наливаємо в кришку води (за її рівнем доведеться стежити, час від часу підливаючи свіжу порцію).

Власне, все. «Грядка» готова.

Як підібрати цибулини?

Як показує практика, найкраще для вирощування цибулі на перо підходять міцні цибулини середнього калібру, зі здоровим, блискучим лушпинням. Відріжте верхівки «по плечики» для швидкої появи сходів, застроміть цибулинки по «будиночки» і відправте конструкцію на підвіконня. Залишилося тільки дочекатися сходів!